Berestuvate Lake and the Black Forest are of great interest to locals and tourists from neighboring areas. Great choice for those who appreciate wild, untouched nature, singing birds, berries and mushrooms.
Озеро

Берестувате

1
1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Україна багата на велику кількість пам'яток історії, архітектури, річок, озер та містичних місць. На окрему увагу заслуговує незвичайне озеро і Чорний ліс, навколо яких ходить безліч легенд. Місцевість характеризується наявністю дубово-грабового лісу, незвичайної рослинності, риби, дарів природи. Сюди приїжджають любителі містики, первозданної природи, а також всі ті, хто бажає побути наодинці з собою, далеко від міського шуму, суєти, звичайних проблем.

Опис озера Берестувате (Чорне)

Перше враження про це місце досить неприємне та спірне. Пояснюється це насамперед сфанговим болотом, що є гідрологічним пам'ятником. Пройти вздовж нього без попередньої підготовки практично неможливо. По всій площі водоймище укутане торф'яним мохом. Схиляє до себе хіба що різноманітна і незвичайна рослинність. У центральній частині болота знаходиться незвичайне озеро, офіційна назва якого – Берестове. Більшість місцевих жителів говорять про нього як Чорне або Бездонне (що характеризує його особливості). По периметру водоймища непроглядна драговина.

Відео з Берестуватого озера

Характеристика озера Берестувате (Чорне)

Загальна площа займаної території становить 18353 Га. Довжина водоймища становить близько 300 метрів, ширина не більше 60 метрів. Дно переважно мулисте, вода каламутна, прісна, придатна до вживання лише після попереднього очищення. Зручних заходів та придатних для пляжного відпочинку берегів немає. Глибина озера в окремих місцях доходить до 50 метрів (місцеві подейкують і великі цифри). В озері водиться риба, що привертає до нього особливу увагу місцевих рибалок.

Цікаві факти

Корінне населення стверджує, що в деяких ділянках Берестоватого озера величезна глибина, яка межує з численними підводними ходами та лабіринтами. Крім того, необхідно відзначити низку дуже цікавих фактів. У люті холоди водоймище практично не промерзає. На деяких його ділянках можна помітити кілька плавучих островів, які сформувалися з повалених дерев, чагарників і папороті. Уздовж берегів легко простежується багата листяна рослинність, у тому числі осика, клен, липа, дуб та ряд інших порід дерев.

Іноді людям, що ходять уздовж озера, стає погано. Деякі очевидці розповідають, що бачили на березі русалок, що чекають на своїх жертв. Іноді біля Чорного водоймища вдається почути дивні голоси, стогін, джерело яких визначити просто неможливо. Гості цього місця найчастіше приходять у справжній жах, коли темної пори чують дивні вибухи. Їхнє походження пояснюється елементарно - виходом на поверхню води метану. Надто забобонні люди, від гріха подалі, взагалі воліють уникати вечірніх прогулянок біля Чорного озера.

За однією з легенд в озері кілька століть тому пішла на дно колісниця великого хана Гірея. Інша історія свідчить, що у тутешніх лісах колись надійно сховав свої скарби Нестор Махно. Є ще дуже цікава інформація. Відповідно до неї в минулі часи татарські завойовники у місцевому болоті залишали неугодних мешканців, невільників та ворогів. Найстрашніша історія сталася близько 50 років тому. Тоді невелика компанія приїхала до озера з метою заняття спіритизмом та магією. Що з ними відбувалося вночі невідомо, проте вранці всіх знайшли мертвими.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Відмінний вибір для поціновувачів гострих відчуттів. Місце ідеально підходить для всіх тих, хто хоче побути далеко від міського шуму та повсякденної метушні. Воно знаходиться так далеко, що у радіусі кількох кілометрів ви практично не виявите ознак цивілізації. Локація стає улюбленим об'єктом для всіх, хто не уявляє свого життя без дикої природи. У теплу пору року у Чорному лісі збирають ягоди, гриби та квіти. Всього за кілька хвилин ходи від озера розташована колишня урядова дача радянських слуг народу.

Якщо ж ви є шанувальником археологічних розкопок, тут є все для цього необхідне. Детальне вивчення локації почалося ще 1949 року і продовжується до сьогодні. З цікавого необхідно відзначити знахідки стародавнього городища, якими не складно простежити специфіку культури чорнолісся. Понад те, у місцевих лісах вдалося знайти близько 260 курганів зразка 3 століття до нашої ери. До певної міри даний факт говорить про незриму силу цієї локації.

Після прогулянок та відпочинку захочеться підкріпитися. Зробити це можна в ресторані «Оскар», що знаходиться всього за кілька хвилин їзди від Богданівки, на автодорозі Н01. Особливістю закладу є затишна, домашня атмосфера, доступні ціни, їжа на виніс. Кілька закладів громадського харчування, можна знайти і в селі Петрове. Йдеться про кафе «Шаурма», «Home Set Soshi», «Kendo», «Олімп» та низку інших. До речі, деякі з них працюють цілодобово.

З проживанням ситуація дуже непогана. Зупинитись на ніч можна або у місцевих жителів, які здають в оренду кімнати мандрівникам, або в одному з готелів. У комплексі «Орлине гніздо» (село Суботці) є всі умови для тривалого перебування, у тому числі ліжко, душ, побутова техніка, приладдя, меблі. Більш демократичний відпочинок пропонує готель Лілея, що в селі Петрове.

Розташування

Берестувате озеро знаходиться у Кіровоградській області, на території Знам'янського та Олександрійського району. Поруч із ним знаходиться населений пункт Богданівка. Прямуючи до об'єкта призначення з Києва, бажано рухатися автошляхом міжнародного значення Е-95 та орієнтуватися на Первомайськ або Умань. Гостям з Полтави та Дніпра слід їхати у бік Кропивницького та Олександрії. Прямих рейсових автобусів до озера практично немає, тому під'їжджати до нього доведеться місцевим приміським транспортом.

В ідеалі подорожувати на власному транспорті. Знайти локацію можна за GPS координатами 48.773889 °, 32.544167 °. Слід зазначити, що у селі Богданівка є залізнична платформа «Чорноліська», через яку проходять (зупиняються) швидкі потяги сполученням Запоріжжя-Кривий Ріг-Львів (№120), Київ-Миколаїв (№121), Маріуполь-Львів (№70), Львів-Херсон (№110). Загалом жодних суттєвих проблем для того, щоб дістатися до Богданівки не існує.

Рецензія

Стислий огляд озера «Берестувате»
Координати місця48°46′26.74″ пн.ш. 32°32′38.97″ сх.д.
Площа1500 м²
Максимальна глибина50 метрів (достеменно невідома, можливе подвійне, або потрійне дно)
Середня глибинанемає даних
Середньорічна температура водинемає даних
Види рибкарась
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагириболовля, збір грибів і ягід
Кафе/магазини/ресторанив селах
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Кіровоградська область, Знам'янський район, село Водяне Розташування Берестувате на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Берестувате»

Відправити
Слідкуйте за нами