Біле озеро - озеро карстового походження в Рівненській області.
Озеро

Біле

Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Ідеальне місце для всіх тих, хто любить відпочивати з наметом, цінує незвичайні природні пейзажі, бажає насолодитися тишею та отримати яскраві незабутні враження. Багато туристів зазначають, що після відвідування Білого озера вони отримують потужний заряд енергії та приплив життєвих сил. Завдяки своїй кристально чистій воді, водоймище відоме не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Місцеві жителі називають його легендарним за врахуванням унікального складу води, що містить гліцерин, срібло, сірководень, фосфор, магній та кальцій. У теплу пору року сюди приїжджають відпочиваючі з Волинської та Рівненської областей.

Опис Білого озера

Свою назву водоймище отримало завдяки крейдовій породі білого кольору, що повністю встеляє його дно. Біля Білого озера завжди панує спокійна, умиротворююча атмосфера, в якій хочеться відпочивати і проводити якнайбільше свого вільного часу. Водойма візуально має дві складові частини, що мають форму котловану у вигляді лійки. Знаходиться поряд з непрохідними топями, у міжріччі річки Веселуха та Стир. Завдяки своєму мінеральному складу вода Білого дива справедливо вважається лікувальною. За тактильними відчуттями вона відчувається як шовковиста та дуже ніжна. Важливо відзначити, що водоймище включено до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, що підпадають під Рамсарську конвенцію.

Відео з Білого озера в селі Рудка

Характеристика Білого озера

Водойма займає поверхню за площею трохи більше 450 Га і розташована на висоті понад 155 метрів вище рівня моря. Вона характеризується овальною, злегка витягнутою із заходу на схід, практично прямокутною формою з розмірами 2650*2100 метрів. Вода прісна, ідеально чиста, прозора, видимість не менше 3 метрів завглибшки. Середня глибина становить 9-10 метрів, при цьому максимальна глибина може сягати 34 метрів. Донна частина переважно піщана, полога. Підживлення здійснюється підземними джерелами, дощовими водами та водами від танення снігів. Цікаво, що на дні з надр землі б'ють теплі джерела, через що температура водоймища не опускається нижче 8 градусів вище нуля.

Цікаві факти

Є легенда, що цілющу воду з Білого озера на замовлення глави Польської держави, коменданта Юзефа Пілсудського, у 20 столітті величезними ємностями по вузькоколійці вивозили до Варшави. Робилося це з метою лікування його дружини. Крім того, подейкують, що в період Другої світової війни водоймище було джерелом життя. Вода з озера чудодійним чином загоювала рани у солдатів, рятувала підстрелених коней. Відвідувачам, яким вдалося поплавати у водоймі, зазначають, що після купання шкірний покрив стає більш приємним та м'яким на дотик. До речі, Біле озеро займає друге місце за своєю величиною, поступаючись тільки Нобелю.

Згідно з твердженнями відомого геолога, географа Павла Тутковського за найбільшого Дніпровського зледеніння локація була центром дії величезного льодовика. Ймовірно, дана версія побічно пояснює, чому місцевий рельєф власне і характеризується наявністю піщано-гравійних валів, яких на Рівненщині більше ніде не знайти. Окрім цього, вчений зазначає, що біля озера виростають реліктові рослини, які формувалися ще за часів, коли переважно на цій території панували льодовики. Існуючі факти опосередковано підтверджують озвучену версію та роблять цю локацію ще цікавішою.

Ще одна легенда щодо озера Біле має містичний характер. Вона частково дає відповіді на питання щодо поживних і чудодійних властивостей води. Справа в тому, що раніше на місці існуючої водоймища знаходилося невелике село, в центрі якого стояла церква. Згодом, внаслідок стихії та кліматичних змін, населений пункт разом із усіма спорудами виявилися затопленими. Відповідно храм, разом із куполами, срібними хрестами, що знаходяться на дні, своєрідним чином освятили воду та зробили її властивості чудодійними.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Зазвичай на Біле озеро приїжджають із метою позасмагати та поплавати. Широка берегова лінія, сусідство з хвойними деревами, дозволяє насолодитися природною красою тутешніх місць. Задоволення від відпочинку найчастіше отримують і любителі риболовлі. Водойма зариблена щуками, карасями, линями, окунями, європейським вугром. Крім того, біля нього зазвичай гніздяться перелітні птахи, у тому числі гуси та качки. Біля озера можна знайти ящірку, бобра, ондатру та інших представників Поліської фауни. Примітно, що ще кілька років тому тут можна було «мішками» виловлювати раків, яких, на жаль, сьогодні через поступове забруднення води вже не так і багато.

Підкріпитися на озері можна або власними припасами, або доїхавши до прилеглого населеного пункту, де є гарні заклади громадського харчування. Зокрема зробити це вдасться у кафе-барі «Околиця» у селі Стара Рафалівка, де пропонуються смачні страви, приємні ціни та цікавий інтер'єр. Крім цього, варто звернути увагу на кафе «Вулик» з характерним оформленням дерев'яної будівлі, гідним обслуговуванням, відмінними драниками, гарнірами, пивом. Для більш досвідчених відвідувачів варто відзначити ресторан «Старий Двір» з вишуканим меню, якісним обслуговуванням, привітним персоналом, великою залою, де можна відзначити будь-яку подію на гідному рівні.

Найпростішим способом знайти доступний нічліг з мінімальним набором зручностей та сервісу виявиться вибір оздоровчого комплексу «Біле озеро». Дерев'яні будиночки, гарне оснащення меблями, доглянута територія трохи нагадують радянську туристичну базу відпочинку, проте вартість проживання компенсує цей недолік. У селі Колодії є непоганий готельний оздоровчий комплекс Green Zone, що на вулиці Центральна 38, в основі якого закладені традиційні принципи оздоровлення, загартування, очищення та відновлення організму. До послуг гостей турецька лазня, сауна, басейн та багато іншого. Окремо варто згадати готель «Вараш» в однойменному місті по вулиці Майдан Незалежності, 3А, який підійде для невибагливих туристів.

Розташування

Біле озеро розташоване на Рівненщині, неподалік села Рудка, у Варашському районі, басейні річки Стир. Доїхати до водойми з Рівного чи Вараша вийде на маршрутному таксі. Якщо ж прямувати власним автомобілем, то слід вибирати автодорогу Е373 (Варшавська траса) і рухатися до села Полиці, Суховол, Стара Рафалівка. Орієнтиром можуть бути GPS координати 51°29′03″ пн. ш. 25°45'17" сх. д. Важливо відзначити, що вже на під'їзді до водойми, за 25 кілометрів, перед очима мандрівників постає «місячний» пейзаж, бездоріжжя, що слід враховувати. Хорошою альтернативою є залізничне сполучення з містом Рівне, приміські електропоїзди.

Рецензія

Стислий огляд озера «Біле»
Координати місця51°28′58″ пн.ш. 25°45′36.2″ сх.д.
Площа450 Га
Максимальна глибина34 метри
Середня глибина9 метрів
Середньорічна температура водина глибині 8 м температура постійна +8 °C
Види рибщука, карась, лин, окунь, європейський вугр, плітка, краснопірка, лящ
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьсередня
Додаткові розвагикупання, пляжний відпочинок, риболовля
Кафе/магазини/рестораниє
Вартість відвідуванняє платні та безкоштовні варіанти
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
4.6

Оцінка користувачів

Середня оцінка на основі 1 користувацького відгука
Детальніше...
Рівненська область, Вараський район, село Рудка Розташування Біле на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Біле»

Відправити
Слідкуйте за нами