Бребенескул - високогірне озеро в Карпатах.
Озеро

Бребенескул

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Особливе місце, що ідеально підходить для тривалого відпочинку. Воно привертає увагу величезної кількості туристів, зокрема із сусідніх країн. Багато хто вважає за краще залишатися тут на нічліг з наметом. Відмінною особливістю озера є його природна краса та температура води, яка рідко піднімається вище за відмітку в 15 градусів. Локація вражає своїми краєвидами та рослинністю, тому побувати тут варто хоча б один раз у своєму житті. Важливо відзначити, що жодна фотографія не зможе передати таку незвичайну красу. Тому озеро варто відвідати навіть з огляду на те, що дістатися до нього досить складно.

Опис озера Бребенескул

Об'єкт знаходиться в глибокому котловані, між вершинами Гутін Томнатек та Бребенескул. Саме тому в травні тут можна побачити сніг та паморозь (навіть за плюсової температури на гірському хребті). Незвичайне розташування не дозволяє належним чином прогріти таке унікальне озеро, оскільки сонячні промені до нього практично не потрапляють. Згідно з запевненнями істориків, локація має льодовикове походження та харчується за рахунок підземних джерел, дощової води та танення снігу. Всі ці фактори позитивно позначилися на чистоті водоймища, що надає йому певної неповторності. Слід додати, що озеро знаходиться у Чорногорському масиві, що є частиною Карпатського біосферного заповідника. Навколо Бребенескула багато зелені, влітку – велика кількість квітів, у тому числі крокусів та азалій.

Відео з озера Бребенескул

Характеристика озера Бребенескул

Водойма знаходиться на висоті 1801 метр вище рівня моря. Глибина Бребенескула не перевищує позначки 2.8 метрів, в середньому становить 1.5 - 1.7 метрів. Ширина озера складає 44 метри, довжина 134 метри. Місцеві жителі стверджують, що вода в озері питна, однак, через невивчений склад, від її вживання краще утриматися. Поповнити запаси для пиття найкраще на озері Несамовитому, що знаходиться всього за 4 км від цієї локації.

Цікаві факти

Якщо ви захочете заночувати біля Бребенескула, то не забудьте взяти з собою гарний спальний мішок і теплий одяг, оскільки зазвичай на Чорногорі в нічний час доби досить низька температура повітря. Так як озеро погано прогрівається сонцем, довго перебувати в ньому фізично неможливо, що варто враховувати, перш ніж зайти у воду. До речі, відомі смертельні випадки, коли у людей під час купання від холоду виникали судоми з усіма небажаними наслідками.

Назва озера походить від румунського слова brebenos, що в перекладі означає барвінок - вічнозелена трав'яниста рослина з блакитними квітками. Вважається, що десь тут під горою свого часу була рівнина, на якій росли ці квіти. Деякі вчені впевнені в тому, що назва озера походить від слова «бербениці» - подовжений гуцульський дерев'яний посуд, призначений для зберігання молочних продуктів, що має подвійне дно. Як би там не було, і одна, й інша версія виглядають дуже цікаво.

З відмінних моментів слід зазначити, що поруч із озером росте унікальна гірська сосна, яка в Карпатах перебуває під загрозою зникнення. Справа в тому, що дерево активно знищується туристами, які розводять вогонь. На жаль, простежити за ними належним чином неможливо, оскільки заповідна зона знаходиться далеко від цивілізації. Тому залишається сподіватися лише свідомість самих відпочиваючих.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Збираючись у туристичну подорож, рекомендується звернути увагу на існуючі маршрути, спеціально адаптовані для відвідування організованими групами. З цікавих місць необхідно відзначити будиночок пастуха з сироварнею, що діє, де можна познайомитися з процесом народження унікального карпатського продукту. Однозначно варто відвідати вершину Вухатий камінь, яка була ще недавно майданчиком для зйомки відомого музичного кліпу. Не менший інтерес у туристів викликає вершина Піп Іван Чорногорський із обсерваторією Білий слон. Через Бребенескул проходить маршрут на Говерлу та Петрос.

Підкріпитися можна в одному з найближчих ресторанів. Наприклад, зробити це вийде у «Десятці», що розташована у Ворохті, по вулиці Говерлянська, 13, або «Вепр» на Говерлянській, 19а. Трохи далі знаходиться «Високий перевал», колиба «Водограй Карпат», «Грань» гриль ресторан. Переночувати можна в поряд розташованих готелях, у тому числі садибі «Смотрич», «У Гуцула» та комплексах у Верховині «Вежа», «Гірський куточок», у селі Потяків луг «Файна Хата», в селі Красник рафтинг-табір «Рада Дараба» та інші.

Розташування

Озеро знаходиться далеко від цивілізації, причому біля нього можна побачити багато туристів. У сезон подорожей Чорногір'ям тут можна побачити справжнє наметове містечко. На весь похід до Бребенескула потрібно кілька днів. Не маючи досвіду у подібних сходженнях – рекомендується скористатися послугами досвідченого провідника. Усього доведеться подолати близько 40 кілометрів усіляких спусків та підйомів. По маршруту будуть зустрічатися й інші озера, загальна кількість яких сягає 20. Орієнтуватися необхідно на гору Бребенескул, висота якої 2038 метрів. Стартувати найпростіше з туристичної бази «Заросляк», куди регулярно ходять маршрутні таксі з міста Івано-Франківськ.

Біля підніжжя гори знаходиться село Луги, до якого з озера веде єдина вузька стежка. Крім цього, до Чорногори можна дістатися від населеного пункту Дземброня до села Кваси. Доїхати можна і на таксі (що дуже дорого). Хорошою альтернативою є залізничне сполучення Львів-Рахів. До Дземброні доїхати з Івано-Франківська можна і рейсовими автобусами, що відправляються з Рахова. З Києва дістатися вийде всіма видами транспорту, проте найшвидше і найпростіше це зробити на власному автомобілі. У цьому випадку рекомендується орієнтуватися на GPS координати 48.10219410, 24.56147650.

Рецензія

Стислий огляд озера «Бребенескул»
Координати місця48°06′06″ пн.ш. 24°33′44″ сх.д.
Площа0.61 га
Максимальна глибина2.8 метри
Середня глибина1.6 метрів
Середньорічна температура водиневідомо
Види рибвідсутня
Під'їхати автомобілемнеможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикупання, збір ягід
Кафе/магазини/ресторанинема
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Закарпатська область, озеро Бребенескул Розташування Бребенескул на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Бребенескул»

Відправити
Слідкуйте за нами