Озеро Кунігунда - солоне озеро в селі Солотвино, Закарпатська область.
Озеро

Кунігунда

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Закарпатська область привертає до себе увагу мешканців не лише України, а й громадян із сусідніх держав. Пояснюється цей факт наявністю розкішної природи, чудових гірських ландшафтів та водойм. На окрему увагу заслуговує найбільше озеро Солотвино під назвою Кунігунда. Воно відрізняється багатим вмістом солі, корисних елементів та здатністю надавати цілющу дію на організм людини. Крім того, купальники відзначають появу незвичайного відчуття невагомості під час занурення. Вода буквально виштовхує тіло назовні. Важливо додати, що відвідування водойми платне (ціна символічна).

Опис озера Кунігунда

Об'єкт має антропогенне походження. Він з'явився внаслідок просідання шахти з видобутку солі, яка згодом була повністю затоплена. Сьогодні локація у певному сенсі є гарною альтернативою Мертвому морю. Пояснюється це складом води, багатим вміст корисних мікроелементів, здатних надавати відновлююче вплив на організм. Тому сюди приїжджають люди з проблемами шкіри, опорного та рухового апарату. Більшість туристів вражає краса локації, незаймана природа, незвичайний ландшафт, вікові дерева. Гірське повітря, у поєднанні із солоною водою, забезпечує ідеальні умови для зняття втоми, розслаблення. Крім цього у гостей Кунігунди з'являється можливість побути в тиші, далеко від міської метушні і звичайних клопотів.

Відео з озера Кунігунда

Характеристика озера Кунігунда

Водойма з'явилася 1902 року. Його сольова концентрація сягає 150%, при цьому вода має підвищений вміст брому. Озеро вважається популярною курортною зоною, багатою на лікувальні грязі, що мають насичений чорний колір. Температура води в Кунігунді практично ніколи не опускається нижче за позначку 17 градусів, а в теплу пору року доходить до 27 градусів. Середня глибина складає 8-9 метрів. Вода досить каламутна, не прозора. Довжина озера становить трохи більше 1 кілометра, ширина близько 200 метрів. Воно немає класичного «круглого» чи «овального» обриса берегової лінії.

Цікаві факти

Не всі знають історію походження такої незвичайної назви озера. Існує версія, що воно походить від імені угорської цариці Кунігунди, дружини князя Києва, Ярополка. Якщо вірити легенді, то жінка любила відвідувати Закарпатське озеро під час своїх подорожей. За іншими даними Кунігунда тривалий час перебувала у тутешніх місцях разом із князем після їхнього тривалого заслання.

На місці озера раніше були шахти (відповідно численні тунелі), карстові утворення, які сьогодні повністю заповнені водою. Зазначимо, що регулярне підмивання соляних пластів ґрунтовими джерелами призводить до поступового просідання ґрунту. При цьому екологи впевнені, що при відновленні видобутку корисних мінералів незабаром вся курортна зона просто піде під воду.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Йдеться про повноцінний курортний район, куди туристи приїжджають з метою активного лікування грязьовими сольовими розчинами. Місцеві санаторії пропонують послуги з омолодження шкіри, процедур, що відновлюють, сприяють кращому кровообігу. Медики радять використовувати грязелікування як вагоме доповнення до основної терапії. Сольові розчини надають позитивний вплив на суглоби, легені, нервову систему. До озера приїжджають з метою подихати чистим мінералізованим повітрям, насолодитися природною красою, отримати заряд бадьорості.

Загалом у Солотвино можна побувати на десяти великих озерах, частина з яких має прісну та йодовану воду. Є й водоймища з дуже високою концентрацією солі, купатися в яких необхідно гранично акуратно (фахівці взагалі не рекомендують цього робити). Вони особливий акцент роблять на можливість отримання «опіку» слизової оболонки очей і ділянок тіла з відкритими ранами.

Поруч із озером є маса готельних комплексів, здравниць, кафе та ресторанів, де можна приємно та комфортно відпочити. Окремо варто сказати про харчування. Найкращим варіантом буде відпочинок в одному із санаторіїв, наприклад, «Сонячний» або «Термал-Стар». Якщо ж ви є шанувальником ресторанів, то рекомендуємо звернути увагу на «Sapphire», «Імперія», «Дон Густо», «Country». Добре перекусити вийде в піцерії "Family", "Mr.Anton", кафе "Статус", "Смачно по-румунськи". У меню перелічених закладів представлені європейські та національні страви професійних шеф-кухарів нашої країни.

Вибір готелів в Солотвино настільки великий, що ви зможете без особливих зусиль знайти найбільш підходящий варіант і за вартістю, і за рівнем сервісу, і за пропонованими послугами. З найцікавіших пропозицій ми можемо відзначити Готель Віза, Villa Maryna Solotvyno. Гарні умови перебування в готельному оздоровчому комплексі «Солотвине резорт» з великою доглянутою територією. Поціновувачам спокійного відпочинку в котеджах варто розглянути розміщення на базі «Ялинка» або в готелі «Руслана».

Розташування

Озеро розташоване у населеному пункті Солотвине, Закарпатської області, неподалік Румунського кордону. З Києва дістатися найпростіше на власному автомобілі, для чого доведеться подолати відстань близько 730 км, при цьому на це піде близько 11 години. Орієнтуватися необхідно на місто Житомир, Вінницю, Тернопіль, Івано-Франківськ, Коломию, автодорогу Е40, Н09 або Р32. В ідеалі скористатися GPS координатами 47°57'28.08''N, 23°51'45.36''E, які спростять пошук оптимального маршруту. Альтернативним способом дістатися до курорту є автобусне та залізничне сполучення з Ужгородом, Івано-Франківськом, де є власна автостанція та залізничний вокзал.

Рецензія

Стислий огляд озера «Кунігунда»
Координати місця47°57′28.08″ пн.ш. 23°51′45.36″ сх.д.
Площа800 м²
Максимальна глибина24 метри
Середня глибина4 метри
Середньорічна температура води21° С
Види рибнемає
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьсередня
Додаткові розвагикупання, лікувальння грязями
Кафе/магазини/рестораниє в пішій доступності
Вартість відвідуванняваріанти різної цінової категорії
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Закарпатська область, Тячівський район, смт Солотвино Розташування Кунігунда на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Кунігунда»

Відправити
Слідкуйте за нами