Лемурійське
Показати зміст
Херсонська область багата на безліч цікавих об'єктів, які обов'язково варто відвідати хоча б один раз у житті. Зазначимо, що йдеться не тільки про унікальну природу, рослинний і тваринний світ, а про справжнє диво – рожеве озеро. Воно привертає увагу своєю красою та цілющими властивостями води, які позитивно позначаються на лікуванні низки шкірних недуг, проблем жіночої статевої системи, безплідності, відновленні суглобів та серцево-судинної системи. До певної міри водоймище є аналогом Мертвого моря, при цьому воно розташоване всього за 4-5 годин їзди від Києва, столиці України.
Опис Лемурійського озера
Локація порадує кожного відвідувача своїми цілющими можливостями та незвичайним кольором води. Інші назви озера є «Рожеве» та «Рапове». Місце привертає увагу любителів пляжного відпочинку, поціновувачів плавання. До речі, потонути у воді, зважаючи на великий вміст у її складі солі, дуже складно. Тому деякі відвідувачі просто розслаблено лежать на поверхні озера і отримують від цього процесу неймовірну насолоду. Поруч із водоймою розташовані лікувальні грязі, до яких йти не більше 1 хвилини. Усього кілька хвилин купань благотворно позначаться на дихальній, нервовій, судинній, імунній системі.
Бажано перед своїм візитом до озера попередньо проконсультуватися щодо наявності можливих протипоказань зі своїм лікарем. В даний час водоймище вважається цілющим ресурсом. Перед озером неважко помітити рожеве поле, основа якого рожева ропа. Пологий майданчик добре видно вже на під'їзді до села Григорівка. Якщо хтось не знає – відповідний відтінок поверхні надає бактерія Дуналієлла Солоноводна. Слід зазначити, що Херсонська область лідирує за кількістю сонячних днів у нашій країні.
Відео Лемурійського рожевого озера
Характеристика Лемурійського озера
Один літр води містить на 50 г більше солі, ніж Мертве море, або 35% від загального обсягу (300 гр/літр). У складі Рожевого озера є бром, йод, калій, магній, вуглеводи, ортоборна кислота. Вода відрізняється насиченням бетакаротином, про який часто говорять як про вітамін молодості. Загальна площа озера складає 1800 м2. Глибина водоймища невелика – максимально по коліно. Колір води рожевий, що обумовлено впливом на неї одноклітинних водоростей. З підвищенням температури повітря, водоймище набуває більш насиченого відтінку. Під час відливів на березі виступає соляний пісок, що формує подобу сталактитів.
Цікаві факти
Про існування озера стало відомо у середині минулого століття. Згідно з легендою, воно з'явилося внаслідок авіакатастрофи радянського літака. Після його зіткнення з поверхнею землі стався потужний вибух, внаслідок чого з'явилася вирва значних розмірів. Досить швидко вона наповнилася солоною водою Сиваша. До слова сказати, Сиваські грязі офіційно вважаються лікувальним, вони мають відповідний сертифікат. Тому туристи вважають за краще їх забирати з собою у поліетиленових пакетах. Цікаво, що грязі пропонують за чималі гроші у 6 європейських країнах.
Інфраструктура та чим зайнятися?
Відмінне місце, яке підходить для всіх тих, хто хоче навчитися плавати. Сюди приїжджають і з метою позбавлення від шкірних захворювань, зокрема атопічного дерматиту, псоріазу. Окремо слід відзначити лікувальні грязі, які наносяться на тіло на півгодини та після змиваються прісною водою. Залишок солі бажано не видаляти до приїзду додому (або готельний номер). Вже після кількох таких процедур відзначається прискорене загоєння ран (якщо вони були), поліпшення стану шкіри (стає бархатистою).
Природа навколо Лемурійського озера здатна захопити (це стосується і ландшафтів). Локацію називають місцем сили, і це не випадково. Озеро ідеально підходить для неспішних прогулянок, пляжного відпочинку та ефектних фотознімків. На жаль, берегова лінія навколо водоймища не облаштована, інфраструктура не налагоджена, тому бажано взяти з собою мінімальний набір приладдя, їжі, запас води, намет (якщо планується ночівля). На території є туалет та альтанки за символічну плату.
Крім того тут можна придбати і поласувати смачними кавунами, виноградом, динями та помідорами. Поруч є безліч цікавих місць, в яких теж варто побувати. Це і Скадовськ, і Генічеськ та заповідник Асканія-Нова. У разі потреби переночувати можна в одному із будинків Григорівки. Зазвичай здають або окремі флігелі, або кімнати. Вартість проживання залежить від послуг, харчування, стану «номерів».
У самій Григорівці, Павлівці та Нововолодимирівці (поруч із якими знаходиться озеро) немає пристойних кафе та ресторанів. Тому рекомендуємо розглянути можливість харчування у Чаплинці. Як варіант хороші умови та приємні ціни на вас чекають у ресторані «Шашличний дворик» (по вулиці Військова), «Бістро» та «Галант» (по вулиці Паркова), а також шикарне кафе «Імперіал» (по вулиці Корольова). Домашня випічка, європейські та українські страви, м'ясо на вугіллі, комплексне харчування та багато іншого до послуг усіх гостей та відпочиваючих.
Якщо нічліг у наметі або у місцевих жителів не підходить, то варто звернути увагу на непоганий готель «Мега Сиваш», що знаходиться поряд з трасою, в населеному пункті Григорівка, по вулиці Пушкіна 44. Комплекс порадує доглянутою зеленою територією, прийнятними цінами, наявністю необхідних меблів, альтанок, водойми та птахів. Крім того хорошим варіантом є готель «Монарх», що в Чаплинці, по вулиці Грушевського 137. Готель має басейн, готовий запропонувати сучасний сервіс і комфортабельні номери.
Розташування
Рожеві озера знаходяться у населеному пункті Григорівка, Херсонської області. Орієнтовно село розташоване за 17 кілометрів від траси «Каховка-Вірменськ», за 100 кілометрів від Херсона. Якщо прямувати до водойми з обласного центру, необхідно орієнтуватися на Чаплінку і дорожні покажчики. Вже при під'їзді до озера можна буде помітити вітряну станцію, від якої до водоймища по грунтовій дорозі рукою подати. Рухаючись власним автомобілем краще дотримуватися наступних GPS координат 46.241234, 33.736129. Альтернативою є автобусне та залізничне сполучення з Херсона та Новоолексіївки.
Координати місця | 46°14′29″ пн.ш. 33°44′10″ сх.д. |
Площа | 1800 м² |
Максимальна глибина | 0,5 метра |
Середня глибина | 0,2 метра |
Середньорічна температура води | нема інформації |
Види риб | нема |
Під'їхати автомобілем | можливо |
Загруженість | середня - сезонна |
Додаткові розваги | купання, фотосессії, лікувальні грязі |
Кафе/магазини/ресторани | нема в пішій доступності |
Вартість відвідування | безкоштовно |