Марічейка - високогірне озеро в Верховинському районі.
Озеро

Марічейка

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Унікальне високогірне водоймище, яке розташоване в Українських Карпатах, національному природному парку, північно-східній частині схилу Шурін. Цікаво, що його незвичайна видовжена форма з висоти пташиного польоту більше нагадує крапельку роси, яка буквально застигла серед густих ялинових лісів. Озеро відрізняється чистою водою та сталістю рівня. З нього проклав собі шлях невеликий струмок, що протікає в долині річки Погорілець. Локація порадує своїх гостей неймовірними краєвидами, незайманою природою, тишею та спокоєм.

Опис озера Марічейка

Об'єкт має незвичайну, дуже гарну назву та знаходиться біля підніжжя гірського схилу. В даний час він є найпопулярнішим туристичним об'єктом. Більшість мандрівників вважають за краще залишатися біля водоймища на ніч, зустрічати схід сонця в романтичній обстановці. За своїми розмірами озеро знаходиться на 10-му місці (в Чорногорському масиві). Зазначимо, що його глибина не сягає навіть 1 метра. З водоймища проклав собі шлях невеликий струмок. Слід зазначити, що прибережна лінія об'єкта в окремих ділянках заболочена, поросла очеретом.

Місцеві гуцули пишаються Марічейкою, оскільки такої краси в Карпатах просто не знайти. Озеро гарантовано виявиться справжнім скарбом для будь-якого мандрівника. Найчастіше воно сприймається як повноцінна оаза серед непрохідних диких лісів. Особливо красиво озеро виглядає на світанку, коли під легким серпанком туману на його водному дзеркалі проглядаються рівні кола, що розходяться в сторони. Вони є свідченням підживлення водойми підземними джерелами. Певною мірою зазначений ефект може вважатися неймовірним природним дивом.

Відео з озера Марічейка

Характеристика озера Марічейка

Об'єкт виник ще в льодовиковий період. Довжиною він сягає 88 метрів, шириною до 45 метрів. Необхідно відзначити, що водоймище знаходиться на висоті 1510 метрів над рівнем моря. Він мілководний з максимальною глибиною, що не перевищує 80 см. Водойма має продовгуваті обриси. Прибережна лінія досить полога. Навколо переважно субальпійські луки, осока, гірські сосни та ялини. Підживлення відбувається за рахунок джерел, розташованих під землею, а також атмосферних опадів. Вода прісна, характеризується особливою чистотою. Дно по всій довжині рівне, в окремих ділянках покрите мулом.

Цікаві факти

Згідно з науковими доповідями, озеро утворилося ще в льодовиковий період. Непрямим підтвердженням цього є його розташування - високо в горах. Згідно з однією з легенд, у часи, коли спостерігалися регулярні нападки монголо-татар, у поселенні біля гори Шурін таємно тривалий час зустрічалася закохана пара, Іван та Марічка. Вони намагалися уникати злих язиків та людських поглядів. Одного разу дівчина, спізнюючись на побачення зі своїм коханим, випадково з гірської висоти побачила наближення непроханих гостей. Їй не спало нічого іншого на думку, як на шкоду собі відвернути увагу ворога і надати селянам більше часу для порятунку.

Татарам знадобилося мінімум зусиль для того, щоб швидко наздогнати і покарати за таку зухвалу хоробрість бідну дівчину. Після тривалих знущань і мук вони Марічку залишили вбитою в лісі. Після цього, за однією з версій, через сльози Івана утворилося незвичайне озеро. Молодий чоловік потім ще довгий час сумував за своєю коханою. За іншою версією розгнівані гори почали скидати на ворога під час гоніння дівчини величезні брили, що спричинили невеликий провал, де виявилися лиходії. Згодом, внаслідок тривалих дощів, загарбники потонули.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Вздовж усього берега озера не важко знайти підходяще місце для розміщення наметового містечка, повноцінного табору. В окремих локаціях можна відпочити в альтанці. Оскільки глибина водоймища невелика, а вода, як правило, дуже холодна, локація не користується особливою популярністю серед любителів поплавати та поніжитися на сонці. Не варто забувати і про те, що дно озера мулисте і дуже слизьке.

Підкріпитися вдасться в одному з найближчих кафе. Зокрема це можна зробити у «Скелі», що у населеному пункті Зелене. Заклад порадує чистотою, великою упорядкованою територією, гарним меню із домашніми стравами. Багато туристів позитивно відгукуються про невеликий ресторан в Ільці під назвою Coffee and Food. Окремо слід сказати про колибу «Фонтан Карпат», в якій можна замовити традиційні страви карпатської кухні та м'ясо, приготовлене на грилі.

Відпочити, переночувати вдасться у місцевих комплексах та котеджах. Наприклад, це можна буде зробити у Верховині, «Pipinchuk-House», в якому є всі зручності, необхідні меблі, тераса, велика прилегла територія. Серед непоганих варіантів слід відзначити вітальню «Гарда» в селі Верхній Ясенів, з будиночками зі зрубу, власним критим басейном, їдальнею, комфортабельними номерами та сучасним сервісом за цілком прийнятними цінами.

Розташування

Озеро знаходиться у Карпатах, масиві Чорногора, Верховинському районі Івано-Франківської області. Поряд із ним проходить маршрут на гору Піп Іван, висота якої сягає 2020 метрів. Поруч знаходиться астрономічна метеорологічна обсерваторія. Якщо йти від Шибене, минаючи урочище Погорілець, то до вершини можна дійти лише за 5 годин. Примітно, що з неї легко дійти до Говерли (зазначений маршрут вважається одним з найкомфортніших). До озера дістатися можна різними способами, у тому числі пішки, авто або мототранспорт. Зверніть увагу, що на велосипеді доїхати до точки призначення зможуть тільки підготовлені туристи, оскільки весь шлях вимагатиме наявності хорошої фізичної підготовки.

Якщо слідувати автомобілем, то необхідно від райцентру Верховина орієнтуватися на населений пункт Шебене, автодорогу Р24. Важливо сказати, що вже за 4 кілометри потрібно буде повернути ліворуч і вийти на трасу у напрямку Бистреца та Дземброні. Усього доведеться подолати 30 кілометрів, на що піде близько півгодини. Хорошою альтернативою є автобусне сполучення. У Верховині є власна автостанція (на вулиці Грушевського, 3), звідки Шибен відправляється 1 раз на добу громадський транспорт. На автомобілі бажано орієнтуватися на GPS координати 48°02′05″ пн. ш. 24°39′29″ сх. д.

Рецензія

Стислий огляд озера «Марічейка»
Координати місця48°02′05″ пн. ш. 24°39′29″ сх. д.
Площа1 га
Максимальна глибина1,1 метри
Середня глибина0,8 метра
Середньорічна температура водинемає даних
Види рибнема
Під'їхати автомобілемпозашляховиком
Загруженістьслабка
Додаткові розвагинема
Кафе/магазини/ресторанинема
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Івано-Франківська область, Верховинський район, озеро Марічейка Розташування Марічейка на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Марічейка»

Відправити
Слідкуйте за нами