Панське
Показати зміст
Йдеться про сильне місце, що вимагає до себе особливого ставлення, поваги та дбайливого ставлення. Історія локації йде далеко у минуле. До озера зазвичай приїжджають з метою зцілення від хронічних недуг, оскільки існує думка про його чудодійну силу. Водойма порадує кожного гостя краєвидами, що відкриваються, і тишею. Його дно та стіни оформлені вапняковими породами. Вода в озері має постійну температуру 16 градусів, незалежно від пори року. З одного боку «Панського» знаходяться священні ікони, інтегровані в стіну, подивитися на які можна тільки після невеликого запливу або стоячи на сходах Царського озера. Місце користується великою популярністю серед місцевих мешканців та гостей району.
Опис Панського озера
Водойма знаходиться на території державного ботанічного заказника «Пристіни», утвореного у 1975 році. З одного боку, до нього примикає чорноморська акваторія, з іншого – непроглядні сільськогосподарські поля. Навколо безліч портових споруд та ферм. Панське озеро ідеально підходить для всіх любителів пляжного відпочинку. Найчастіше до нього приїжджають люди з метою лікування різних хвороб, у тому числі пов'язаних з проблемами шкіри. Згідно з однією з офіційних версій, водоймище утворилося в результаті надмірної активності підземних джерел. Периметр озера оформлено каменем. До нього приїжджають жителі нашої країни для загартування організму, нетривалих запливів.
Відео з Панського озера
Характеристика Панського озера
Йдеться про відносно невелику водойму. Його довжина трохи більше 33 метрів, ширина – 16 метрів. Середня глибина не перевищує 3 метрів, а максимальна – до 4-5 метрів. Озеро дуже чисте. У теплу пору року вода прохолодна, що пояснюється підживленням понад 25 підземними джерелами. Водойма має постійний стік у невелику річку під назвою Конка. Вода мінералізована, гірко-солона, не придатна (без спеціальної обробки) для пиття. Берегова лінія, периметр озера, має штучне оформлення (на основі каменю). Зазначена особливість позитивно впливає на стримування меж водойми.
Цікаві факти
Необхідно згадати легенду щодо того, що у 18 столітті на озері було збудовано купальню, замовником якої виступила російська імператриця. Однак офіційних підтверджень того, що Катерина II здійснювала помивання в озері, не знайдено. Зазначена історія є досить цікавою. Вона надає водойми особливу красу. Є й інша легенда. Згідно з нею після руйнування Січі до берега річки Конка завітав відставний пан, який побажав побудувати палац та сад на місці громадського пасовища. У відповідь на незгоду місцевих жителів він тупнув ногою і наказав побудувати озеро, яке точно повторювало б слід від його чобота. Власне, відповідне бажання було виконано. Непрямим доказом цього є існуючий і по сьогодні обнесений черепашником відбиток панського каблука.
Інфраструктура та чим зайнятися?
На Панському озері в хрещенські морози збирається величезна кількість людей з метою ритуального обряду. Сам собою об'єкт характеризується розвиненою інфраструктурою. Вже на підході до нього є інформаційний стенд і бокс, призначений благодійних внесків. Поруч є кабінки для перевдягання та туалет. Біля Панського озера є обладнане паркування велосипедів. Окремо необхідно відзначити наявність столиків, зон барбекю (на платній основі), лавочок та альтанок. Є й невелика ділянка берега з піщаним відсипанням. Варіант чудово підходить для відпочинку невеликими компаніями. До водойми часто приїжджають гості з сусідніх регіонів, сім'ї з маленькими дітьми.
У Григорівці практично немає гарних закладів громадського харчування, де можна було б підкріпитись. З поряд розташованих об'єктів необхідно відзначити кафе «Lavande Pause Cafe» в Малокатеринівському, на вулиці Шкільній, де ви зможете приємно, на свіжому повітрі провести час та скуштувати смачну каву. Крім цього необхідно зазначити, що всього за кілька хвилин їзди від озера Панське, у Комишувасі, знаходиться дивовижний заклад «Форелева ферма», в якому вдасться порибалити, а також замовити приготування власного улову на місцевій кухні. Локація вражає своєю природою, тишею та затишком. Любителям алкогольних напоїв рекомендуємо заглянути в «Кантрі Паб», де відвідувачам пропонується відмінне меню, де є всілякі коктейлі, пиво і т.д.
Зупинитись на ніч у Григорівці та прилеглих селах вдасться хіба що у місцевих жителів або готелях, розташованих уздовж траси Е105. Хороші хостели та готельні комплекси знаходяться у місті Запоріжжі. Існуючий вибір порадує різноманітністю пропозицій як за ціною, так і за пропонованим набором послуг, сервісом, зручностями. Одним із непоганих варіантів виявиться двозірковий готель «Прага», більш схожий на розкішний особняк, що неподалік берега Дніпра. У комплексі є умови для проживання гостей з дітьми, безкоштовний інтернет, можливість харчування.
Більш доступним варіантом вважається готель «Тихий центр», який у певному сенсі відповідає своїй назві. У номерах є м'які меблі, двоспальні ліжка, душова кабіна, побутова техніка. Відстань до Панського озера трохи більше 18 кілометрів. Відмінні умови для відвідувачів пропонує готель «Порто Ріва» з власним басейном, баром, рестораном, парковкою. У номерах сучасне обладнання, кондиціонер, покоївка. Крім цього, в мережі можна знайти масу позитивних відгуків про готелі Sunrise, Венеція, Водограй, Гранд Палас. Інформацію щодо вартості та умов проживання рекомендуємо уточнювати за 5-10 днів до передбачуваної дати заселення.
Розташування
Озеро Панське знаходиться поряд з населеним пунктом Григорівка, всього за 20 кілометрів від міста Запоріжжя. Найчастіше локацію відвідують туристи, які проїжджають транзитом до морських курортів, зокрема автомобілісти автодорогою «Харків-Сімферополь» у напрямку Василівки. Орієнтуватися можна на GPS координати 47.6886081 35.3205563. Доїхати до Запоріжжя можна за допомогою залізниці, автобусним та авіасполученням. Вже до призначення дістатися вийде на маршрутках і місцевому транспорті. Прибувши до мостового переходу через Конку, потрібно звернути праворуч прямо біля кафе, що знаходиться за 80 метрів від дорожнього покажчика на Григорівку. Далі достатньо буде слідувати по ґрунтовій дорозі, вздовж лісу, прямо до заповітної водойми.
Координати місця | 47°41′19″ пн.ш. 35°19′22″ сх.д. |
Площа | 520 м² |
Максимальна глибина | 5 метрів |
Середня глибина | 3 метри |
Середньорічна температура води | 16° С |
Види риб | нема |
Під'їхати автомобілем | можливо |
Загруженість | середня - сезонна |
Додаткові розваги | купання, барбекю |
Кафе/магазини/ресторани | магазин в 2 км |
Вартість відвідування | безкоштовно |