Соледарське
Показати зміст
Йдеться про незвичайну та загадкову водойму в Донецькій області з аномальною температурою води, завдяки чому її ще називають басейном «з підігрівом». Чим ближче до дна озера – тим, на подив відвідувачів, тепліша вода. Нічого подібного ви не зможете знайти на жодному іншому озері України. Соледарське утворилося внаслідок підриву соляної розробки та подальшого неконтрольованого затоплення. Цікаво, що мінералізовані води водойми мають лікувальну відновну дію на організм, шкірний покрив, внутрішні органи людини.
Опис Соледарського озера
Ще нещодавно у місті Соледар працювала соляна шахта, яка «дарувала сіль» не лише прилеглим районам, а й сусіднім республікам. Під час Другої світової війни соляна розробка була практично повністю знищена. Її підірвали німецькі загарбники для приховання секретних проектів. Вважається, що саме з того часу шахта була повністю затопленою. Станом на сьогодні багато геологів вважають, що на максимальних глибинах водоймища протікають незвичайні, унікальні, цікаві хімічні процеси, які необхідно досліджувати.
Відео з глубин таємничого озера Соледара
Характеристика Соледарського озера
Діаметр озера становить близько 100 метрів. Одна з його частин є прісною, друга солоною та дуже щільною за своїм складом. В окремих ділянках водоймища просто неможливо без спеціального спорядження провести занурення на дно. Зазначимо, що в теплу пору року поверхня озера прогрівається до 20 градусів вище за нуль, при цьому на глибині 4 метрів температура досягає вже 40 градусів вище за нуль. Окремо необхідно сказати про дуже високу густину води. Важливо розуміти, що максимальна глибина водоймища за оцінкою фахівців може сягати 100 метрів.
Цікаві факти
Загадка Соледарського дива досі залишається нерозгаданою. На його дно неодноразово намагалися спуститися десятки аквалангістів, проте всі спроби досягнути бажаної мети були безуспішними. Дивно, але очевидці стверджують, що вода буквально «виштовхує» тіло людини на поверхню. Крім цього є незвичайне явище дуже схоже на рідке скло і поява ефекту «Галокліну». Таким чином, неймовірним вважається той факт, що на глибинні солоні шари води можна просто лягти та лежати.
Незважаючи на те, що температура поверхні може перебувати в межах 10-20 градусів, на глибині понад 5 метрів вона зазвичай на 20-30 градусів вища. Зазначений феномен що неспроможні пояснити і по теперішній час. Існує думка, що вся річ у наявності геотермальних течій, високої щільності води та різної консистенції рідини. Враховуючи природу утворення озера, унікальність природи дна, недостатність інформації щодо прохідницьких робіт, що виконуються, купатися і занурюватися на глибину тут вважається небезпечним для життя людини (можливі обвали порід, зрушення мас).
Інфраструктура та чим зайнятися?
Важливо відзначити, що озеро Соледар вважається небезпечним для купання, оскільки у ньому можливі обвалення підводного ґрунту. Незважаючи на це з точки зору енергетики, тутешні місця вважаються дуже позитивними і позитивно позначаються на самопочутті людини. До речі, колись поруч знаходився храм. Зважаючи на все подібне сусідство не випадкове. Сьогодні ентузіасти – екстримали лікуються озерними грязями та теплою солоною водою, багатою на вміст корисних мікроелементів.
Враховуючи той факт, що озеро знаходиться на околиці міста Соледар, у вас є безліч варіантів для пошуку ідеальних кафе і ресторанів, де вдасться відносно недорого, добре підкріпитися. Велике число позитивних відгуків відвідувачі віддають кафе «Gusto», в якому вас порадує сучасний інтер'єр, насичене м'ясними стравами, гарнірами та десертами меню та послужливий персонал. Маленьким гостям міста варто влаштувати справжнє свято у дитячому кафе «Ласун» з характерним оформленням. Місце ідеально підходить для проведення різноманітних свят та заходів.
З найцікавіших закладів з точки зору вартості харчування можна відзначити кафе «Околиця», де не тільки смачно, але й доступно ви зможете вгамувати голод. Заклад знаходиться по вулиці Дачна та працює на замовлення, їжа у закладі на виніс, є комплексні обіди. Гурманам та шанувальникам максимального комфорту варто розглянути ресторан «Сіль» та «Biblos», що в Бахмуті де гостям пропонується індивідуальне обслуговування та сучасний сервіс. У Соледарі є кілька шикарних кав'ярень, серед яких потрібно виділити «One Love Coffe», а також «Sova coffe food». Інформацію щодо умов та часу роботи локацій необхідно уточнювати заздалегідь.
Гості, які прибувають у Соледарі здалеку, можуть зупинитися на ніч у «приватників», які пропонують відповідні послуги. Варіант, хоч і найдешевший, проте підходить далеко не всім, тому варто розглянути пропозиції готелів міста Бахмут. Відмінним рішенням виявиться комплекс «На Соборній». У номерах є мінімальний набір меблів, ліжко, зручності. Найвибагливішим туристам варто розглянути готель «Атлантик» (по вулиці Свободи, 20а). Вона відрізняється більш сучасним ремонтом, великою озелененою територією. Якщо ж ціна житла та достатній рівень комфорту відіграють для вас вирішальне значення – звертаємо увагу на хостел «Доступне житло».
Розташування
Озеро Соледар знаходиться у Донецькій області, однойменному населеному пункті. Доїхати до нього раніше було найпростіше з Донецька до Артемівська. Тепер це краще зробити з Краматорська або Дружківки. Для цього потрібно скористатися заміським сполученням, або регулярними автобусними рейсами, маршрутними таксі. Відмінним альтернативним рішенням виявиться поїздка на автомобілі. Дістатись до точки призначення найпростіше за GPS координатами 48°41’29.59”N, 38°4′22.62”E. Важливо відмітити, що від Києва до Соледару доведеться подолати шлях у 700 км, на що може знадобитися до 10-12 години часу.
Координати місця | 48°41′29.59″ пн.ш. 38°4′22.62″ сх.д. |
Площа | 8000 м² |
Максимальна глибина | 100 метрів |
Середня глибина | немає даних |
Середньорічна температура води | немає даних |
Види риб | нема |
Під'їхати автомобілем | можливо |
Загруженість | слабка |
Додаткові розваги | прогулянки, екстримальний дайвінг |
Кафе/магазини/ресторани | в місті |
Вартість відвідування | безкоштовно |