Солонець-Тузли - солоне озеро з унікальними щілючими грязями.
Озеро

Солонець-Тузли

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Локація багата на розкішні пейзажі. Йдеться про повноцінний бальнеологічний курорт, де захочеться провести відпустку або, як мінімум, вихідні дні. Озеро Солонець-Тузли названо на честь однойменного села, де воно і знаходиться. Місце прославилося лікувальними грязями. Вони позитивно впливають на відновлювальні процеси шкірного покриву, імунної та нервової системи людини. Додамо, що за старих часів тут було не до відпочинку, оскільки на озері активно розвивався сольовий промисел, про що у своїй книзі навіть згадував Максим Горький. Тут знаходили свій притулок вигнанці і селяни-втікачі, які залишали своє здоров'я за каторжною працею.

Опис озера Солонець-Тузли

Об'єкт користувався особливою популярністю серед письменників дауншифтерів. Ще кілька років тому він асоціювався виключно з рабською працею. В даний час це улюблене місце туристів, які приїжджають сюди за отриманням оздоровчих процедур, емоцій та яскравих вражень. Відпочиваючі в буквальному сенсі з ніг до голови обмазуються чорною жижею, що погано пахне, з метою омолодження та активізації відновлювальних процесів організму. Багато хто воліє набирати чудодійну субстанцію в поліетиленові пакети, пластикові цебра і в подальшому використовувати їх за призначенням вже вдома. Поруч знаходиться сосновий ліс із характерним приємним ароматом. Зазначимо, що все сказане вище створює унікальний мікроклімат.

Мало хто знає, що в посуху, водоймище може повністю пересохнути, тому туристів тут чекає суцільне розчарування. Єдиною втіхою може бути зовнішній вигляд щільного шару солі, що покриває дно озера. Подібне утворення вражає своїми футуристичними видами та рожевим відтінком. Якщо влітку Солонець-Тузли за рахунок відкладень схожий на «снігову» казку, то навесні нагадує «Сиваш» з характерним відтінком води. Навколо нього особливо дивує «піна», що утворюється, яка по периметру «віддає» кольором «іржі». Локація є місцем гніздування великої кількості птахів (вчені навіть прозвали його орнітологічним раєм), багатим на свою природу, унікальну рослинність і неоднорідний ландшафт.

Відео озера Солонець-Тузли з висоти пташиного польоту

Характеристика озера Солонець-Тузли

Загальна площа, займана водоймою, становить 8 км2 (у весняний та осінній період часу). Його довжина сягає 5.5 км, ширина 1.5 кілометрів. Озеро характеризується високою мірою мінералізації, солоністю до 70%, тому вода практично непридатна для пиття. Враховуючи мінливість рівня, залежно від сезону, середня глибина становить близько 1 метра, а ось максимальна може сягати 3 метрів. Солонець-Тузли є не найкращим місцем для любителів плавання, оскільки «розгулятися» просто ніде.

Цікаві факти

Плануючи поїздку до озера, необхідно пам'ятати, що в посушливий період воно «зникає». Цікаво, що розвідані запаси лікувальних грязей становлять трохи більше 230 000 м3, причому в даний час родовище не використовується. В результаті численних аналізів, проведених Українським науково-дослідним інститутом дитячої курортології та фізіотерапії, було встановлено, що Солонець-Тузли (бруд та сіль, що знаходяться в ньому), має лікувальні властивості. Водойма, разом із Березанським і Тилігульським лиманом, включена до заповідної зони.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Головне, навіщо їдуть на Солонець-Тузли – це грязьова терапія. Тому з собою бажано взяти щонайменше п'ятилітрову пляшку з чистою водою для ополіскування тіла після контакту шкіри із сіллю. Відмінним доповненням до вищевказаних процедур виявиться похід до морського узбережжя, розташованого від озера в кроковій доступності. Важливо відзначити, що водоймище знаходиться на території природного парку Білобережжя Святослава. На його околицях можна побачити сотні птахів, прісні озера, дикі орхідеї, сальник, бірюгон та іншу унікальну для України рослинність. Крім того, локація порадує наявністю великої кількості обривів, маяків і вітряків.

Враховуючи той факт, що Рибаківка, де знаходиться озеро, є курортним селищем, то проблем із пошуком відповідного кафе чи ресторану у гостей регіону не виникне. Окремо варто розглянути «Family Palace café», що на вулиці Третій квартал, 5, ідеально підходить для сімейного відпочинку. Легкі сніданки, піца, свіжі салати, страви на мангалі, соки та озеленена територія порадують кожного відвідувача. Крім того туристи відзначають кафе «Гарний Заклад» з літньою терасою, «Бахус» з доступними цінами та комфортною атмосферою, бар просто неба «ПанМельник» та їдальню «Бістро», де вдасться смачно поїсти. У новому сезоні планується відкриття нового ресторану «Скутер», розташованого буквально на березі моря, який порадує гостей інтер'єром, набором послуг та привітним персоналом.

Варіантів із ночівлею в Рибаківці дуже багато, у тому числі розрахованих на туристів із різним бюджетом. Одним з найкращих рішень виявиться відвідування бази відпочинку «Фрегат» (квартал 2, будинок 57) з характерним екстер'єром та величезною територією. У комплексі діє сучасна власна їдальня. Також, серед більшості готелів, виділяється готель «Лайк» (квартал 4, будинок 3), з великими просторими номерами, в яких є необхідні меблі, побутова техніка, санвузол. Для юних гостей чорноморського узбережжя працює ДОЦ «Дружба», з «радянським» відтінком як за номерним фондом, так і оформленням прилеглої території. Туристам, які віддають перевагу високому рівню комфорту і близькості до моря ідеально підійде «Дача апарт-готель» (квартал 2, будинок 14).

Розташування

З Миколаєва до озера зазвичай приїжджають на автомобілях, для чого потрібно дістатися північної околиці курортного населеного пункту Рибаківка по автодорозі М14. У дорозі доведеться провести близько півтори години часу. Допомога у пошуку місця призначення допоможуть GPS координати 46°39′36″ пн.ш. 31°23′12″ сх.д. Хорошою альтернативою є громадський транспорт. З центрального автовокзалу обласного центру кожні 30-60 хвилин вирушають маршрутні таксі у напрямку села Тузли. Крім того, до Чорноморського узбережжя вдасться відносно просто доїхати і залізничним транспортом, заміськими електричками.

Рецензія

Стислий огляд озера «Солонець-Тузли»
Координати місця46°39′36″ пн.ш. 31°23′12″ сх.д.
Площа8 км²
Максимальна глибина3 метри
Середня глибина1 метр
Середньорічна температура водинемає даних
Види рибнема
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикупання, лікувальння грязями, спостерігання птахів
Кафе/магазини/ресторанив селах поряд з водоймищем
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Миколаївська область, Березанський район, село Рибаківка Розташування Солонець-Тузли на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Солонець-Тузли»

Відправити
Слідкуйте за нами