Сомине
Показати зміст
У світі існує безліч цікавих та загадкових місць. Територія України не є винятком. Таємничі замки, паранормальні зони, загадкові водойми та річки дозволять дізнаватися багато цікавого та незвичайного. Тому багато хто з інтересом розглядає можливість відвідування озера Сомин (Сомине), в якому, за твердженням місцевих жителів, живе справжнє чудовисько. Локація ідеально підходить для сімейного, пляжного відпочинку, а також користується величезною популярністю серед любителів риболовлі.
Опис озера Сомин (Сомине)
Йдеться про водойму карстового походження, що має відповідні підводні печери, деякі з яких називають бездонними. Фахівці стверджують, що більшість порожнеч з'єднана між собою підземними ходами і річками. Необхідно відзначити, що Сомине відноситься до басейну річки Прип'ять і перебуває у загальнодоступному використанні. У ньому мешкає срібний карась, краснопірка, окунь, щука, лин, лящ, сазан та інша риба, через що локація є улюбленим місцем рибалок.
Про існування дивного мешканця озера стало відомо наприкінці 19 століття. Відповідний факт засвідчив староста сусіднього села Луків. Саме він зробив письмове звернення до польських панів з проханням, про допомогу щодо не бажання рибалок робити сплату податків через монстра, що живе в озері. Місцеві жителі навіть зазначили, що біля водоймища іноді можна зустріти птахів та іншу живність. З огляду на це вони бояться в ньому купатися. Вкотре про чудовисько заговорили під час німецької окупації земель 1942 року.
Останній раз монстр був помічений понад 30 років тому. Тоді він напав на конюха на напідпитку, що відпочиває на березі. Людину врятували грибники, що випадково вийшли з лісу, відлякали істоту, що більше нагадує крокодила. До речі, всі подібні відомості будуються на чутках. Жодних офіційних даних та підтверджень існування чудовиська немає. Вчені наполягають, що якщо таке і є – це сом, який у довжину може доходити до 2 метрів. Інша менш ймовірна версія полягає в існуванні доісторичної акули.
Відео з озера Сомине
Характеристика озера
Максимальна глибина Сомино становить 56 метрів, ширина 620 метрів, довжина 680 метрів. Середня глибина знаходиться в межах 4 метрів, а загальна площа водного плесу – 93Га. Його об'єм не перевищує 13100 м3. Вода в озері прісна, однак, її вживання бажано проводити після додаткового очищення. Загалом воно може вважатися чистим, проте влітку озеро місцями покривається водоростями. Уздовж його берегової лінії є безліч зручних заходів у воду та місць для пікніка.
Цікаві факти
Вважається, що в карстових порожнечах проживає чудовисько - величезний древній сом, з головою змії та тулубом крокодила. Вчені припускають, що насправді це доісторична прісноводна акула, яка зуміла пережити льодовиковий період. Подібні теорії можна вважати цілком логічними, оскільки раніше тут існувало прісноводне море, яке з незрозумілих причин пересохло. На користь цієї версії свідчить і низка археологічних знахідок. Крім того, селяни Волині нерідко знаходять на своїх ділянках скам'янілі зуби та кістки давніх риб. Подейкують, що у селі Дуліби виявили скелет доісторичної прісноводної акули.
Цікавим є той факт, що у березні 2020 року сталося зариблення озера за рахунок небайдужих громадян нашої країни та рибалок-аматорів Луківської сільської ради. В озеро Сомин випустили понад тисячу екземплярів молодої риби, загальною масою до 500 кг. Водойма поповнилася 220 кг коропа, 150 кг білого амура, 80 кг товстолобика. Вага одного екземпляра малька складала від 300 до 380 грам. Слід зазначити, що контроль процесу зариблення проводився працівниками Волинського рибоохоронного патруля. Ці заходи відвідали і представники органів місцевого самоврядування та громадськості.
Інфраструктура та чим зайнятися?
Озеро є чудовим місцем для пляжного відпочинку в літню пору року, а також риболовлі. Місцеві приїжджають до нього із метою організації пікніка. Деякі туристи прямують до Сомино з метою зустріти міфічне чудовисько. Необхідно зазначити, що дорогою до водойми можна додатково побувати в музеї садиби Лесі Українки та в селі Колодяжне з меморіальним музеєм. Багато хто віддає перевагу неквапливим прогулянкам навколо озера, у тому числі приїжджає до нього на велосипедах.
Добре підкріпитися та переночувати можна в готельному комплексі «Соміналь», в якому є обладнані комфортні номери, затишний ресторан, лазня, більярд та інші розваги. Їх хороших закладів громадського харчування слід відзначити «Orange café», ресторан «Ковель», «Броварня», «Маестро», «Берегиня», «At Prime» з досить демократичними цінами. Зупинитися на ніч найкраще в готелі «Rest Time», «Nashe Misto», «Золота підкова», «Forest Life», «California», хостелі «Євро». Інформацію щодо наявності вільних місць та умов проживання рекомендується заздалегідь уточнювати телефоном або на офіційному сайті.
Розташування
Озеро знаходиться біля села Сомин, всього за 2 кілометри від автодороги міжнародного значення «Київ-Варшава». Якщо прямувати до нього зі столиці України на власному автомобілі, то рекомендується вибрати напрямок на Коростень, Ковель, трасою Е373. Орієнтуватися можна на GPS координати 51.196944 °, 24.335556 °. Відмінною альтернативою є залізничне та автобусне сполучення. З Києва до Ковеля, де є автовокзал та залізнична станція, дістатися вийде всього за 6-8 годин часу.
Координати місця | 51°11′47″ пн.ш. 24°19′24″ сх.д. |
Площа | 93 Га |
Максимальна глибина | 56 метрів |
Середня глибина | 4 метри |
Середньорічна температура води | немає даних |
Види риб | густера, лин, лящ, окунь, краснопірка, щука, карась, білий амур, товстолоб, короп |
Під'їхати автомобілем | можливо |
Загруженість | слабка |
Додаткові розваги | купання, пляжний відпочинок, риболовля |
Кафе/магазини/ресторани | у прилеглих селах |
Вартість відвідування | безкоштовно |