Озеро Ворочівське - мальовниче озеро на схилах гори Анталовецька Поляна в Закарпатті.
Озеро

Ворочівське

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Водойма, з 1984 року, вважається унікальною пам'яткою природи Закарпаття місцевого значення та охороняється законом. Озеро знаходиться високо в горах, серед густих лісів, приблизно за три години пішої ходьби від найближчого населеного пункту. У народі його називають Синє озеро або Синє болото. У сонячну погоду, внаслідок заломлення світла, прозора вода у Ворочівській водоймі набуває блакитного відтінку. Необхідно відзначити, що він з усіх боків оточений багатовіковим буковим лісом та іншою рослинністю.

Опис озера Ворочівське

Об'єкт часто згадують у множині. Пояснюється це просто. Справа в тому, що озеро з'явилося в глибоких котлованах і умовно поділяється на частини вузькою перемичкою. Іноді водоймище повністю затоплюється, проте останнім часом Ворочівське часто пересихає. Повноводне озеро буває тільки з березня до початку червня за наявності достатньої кількості опадів. В інший час воно міліє, при цьому найглибша південно-західна частина об'єкта перетворюється на болото. Деяким туристам у літню посуху на місці водоймища вдається застати лише великий кратер, повалені дерева, кам'яні утворення та кропиву на дні, що необхідно враховувати при плануванні свого маршруту.

Відео походу до озера Ворочівське

Характеристика озера Ворочівське

Водойма розташована на висоті 700 метрів вище рівня моря. Іноді, в посушливий період, вона повністю пересихає через зменшення кількості опадів і мінімального снігового покрову. У глибину озеро може сягати 2.5-3 метрів. Загальна площа локації становить лише 0.4 Га, а діаметр кожної вирви трохи більше 50 метрів. Протока між котлованами має не більше 15 метрів за шириною. Вода прісна, чиста, прозора. Водойма харчується переважно підземними водами. Слід зазначити, що дійти до нього досить складно через непростий гірський ландшафт. З усіх боків озеро оточено лісовими насадженнями. Сюди приїжджають туристи з метою насолодитися красою природи, побути в тиші, далеко від міського шуму, в тихій та затишній атмосфері.

Цікаві факти

Місцеві жителі говорять про озеро як про таємниче та казкове місце. Історія появи водоймища овіяна масою цікавих історій та оповідань. Деякі з них говорять, що локація з'явилася в результаті середньовічної вулканічної активності. Інші свідчать про те, що водоймище утворилося внаслідок зсуву гірських мас, сильного землетрусу та обвалення схилів. До речі, без постійного підживлення підземними джерелами та водами від танення льодових мас, озеро не може існувати. Це легко підтвердити, відвідавши його в спекотний період часу, коли воно може повністю пересохнути. Зважаючи на складну доступність, вирушати до Ворочівського дива рекомендується у супроводі досвідченого провідника.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Озеро підходить для розміщення наметового містечка або організації пікніка у теплу пору року. Поруч із ним є спеціально обладнані місця для розміщення кемпінгу. Необхідно сказати, що за 300 метрів нижче від Ворочевського озера з-під величезних валунів б'є кілька джерел кристально чистої води, які трохи нижче зливаються разом і течуть до річки Уж. Всього в 30 хвилинах ходьби від озера знаходиться гора Анталовецька Поляна, яка вражає своїми пейзажами, незайманою природою, рослинним та тваринним світом.

У самому Ворочево практично немає місць, де можна добре і комфортно підкріпитися, за винятком дрібних кафе. Тому найкраще вирушати до Перечину, де є великий вибір закладів громадського харчування. Серед найцікавіших пропозицій необхідно відзначити ресторан з незвичайним інтер'єром «Horseshoe Tavern», а також «Кантина» та бар-ресторан «Barbarls», де гостям пропонують страви національної та європейської кухні. Непоганим варіантом вважається і ресторан – готель «Турянська Долина», де, крім усього, можна відпочити, зняти номер та чудово провести час.

Зупинитись на ніч краще у комплексі «Babayevo», що на вулиці Партизанській, 47 у Перечині. Готель порадує природою, вигідним розташуванням, чудовим сервісом. Ще одним непоганим варіантом є готель «Хоменко» та «Берізка». Окрім цього варто розглянути можливість відпочинку в елегантному ресторані, який виглядає у вигляді замку, що в Кам'яниці, на вулиці Ужанська, 28. У ньому є власний басейн, СПА салон, тренажерний зал. Не найдоступнішим, однак, що відрізняється бездоганним сервісом виявиться вибір комплексу «Verhovyna Resort Medical & Wellness».

Розташування

Ворочівське озеро розташоване на Закарпатті, західному схилі Анталовецької Поляни, в межах Перечинського району, в оточенні двох відрогів – Світильника та Сухого Дільчика. Дістатись до точки призначення з найближчого населеного пункту (Анталівці, Сімер, Ворочево) краще по хребту Ворочівський ліс, або йти вздовж струмка Ворочівка з перевалом через цей же хребет. Дорогою доведеться провести в середньому близько 3 годин часу, за який знадобиться подолати відстань 5-6 кілометрів. Описаний варіант підходить для досвідчених туристів.

Існує непогана альтернатива – досить популярний маршрут. Йдеться про туристичну стежку від Невицького замку до Ворочева. Вона виглядає так: село Кам'яниця – гора Анталовецька поляна – Ворочівське озеро – село Тур'ї Ремети. Маршрут має відповідне маркування, яким дуже легко орієнтуватися, проте частина міток на етапі спуску від Анталовецької поляни до Ворочевського озера відсутня. У зв'язку з цим із собою рекомендується додатково взяти карту, де буде позначена ця ділянка. В ідеалі у поході використовувати засоби навігації – GPS координати 48.675259, 22.500646.

Дістатися озера можна і з використанням громадського транспорту. До Ужгорода з великих міст України, обласних центрів можна дістатися залізничним або автомобільним транспортом. В Ужгороді потрібно пересісти на автобус до Перечина. Далі існує два варіанти – вийти або на півдорозі в Кам'яниці, звідки є один маршрут, або доїхати до Перечина і потім уже йти до села Ворочево. На власному автомобілі, якщо їхати зі Львова, краще орієнтуватися на Сколе, Мукачево, Ужгород, автодорогу Т0712 на Сваляву. Після перетину річки Вуж потрібно різко повернути праворуч і їхати аж до Ворочево.

Рецензія

Стислий огляд озера «Ворочівське»
Координати місця48°40′25.8″ пн.ш. 22°30′02.5″ сх.д.
Площа0.4 Га
Максимальна глибина3 метри
Середня глибинаглибина залежить від сезону
Середньорічна температура водинемає даних
Види рибнема
Під'їхати автомобілемнеможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикемпінг
Кафе/магазини/ресторанинема
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Закарпатська область, гора Анталовецька Поляна Розташування Ворочівське на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Ворочівське»

Відправити
Слідкуйте за нами