Озеро Задорожнє - чудовий вибір для відпочинку в передмісті Львова.
Озеро

Задорожнє

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Мальовнича водойма, яку в народі називають Байкалом. Його відносна чистота, значні розміри, близькість до Львова привертає увагу не лише місцевих мешканців, а й численних туристів. Відмінне місце для пляжного відпочинку, риболовлі, організації невеликого наметового містечка. В озері веде свій активний розвиток фауна та флора, збільшується популяція риб. Східний берег водоймища відведений під розміщення дачних кооперативів працівників колишнього цементного заводу. Більшість ділянок локації знаходиться в оренді, а саме озеро під цілодобовою охороною.

Опис озера Задорожнє

Локація утворена внаслідок затоплення Дроговизького вапнякового кар'єру. В даний час більша частина пляжів біля водойми для всіх відвідувачів на платній основі, що варто враховувати під час планування відпочинку. Невеликі фінансові незручності повністю компенсуються чистою, доглянутою територією та наявністю мінімального сервісу. Є окремі безкоштовні ділянки берегової лінії. Вони ідеально підходять для розміщення наметових містечок. Необхідно відзначити, що в сезон хорошу погоду відпочиваючих на всіх пляжах дуже багато, однак кожен зможе знайти для себе бажаний шматочок берега.

Відео аерообліту озера Задорожнє

Характеристика озера Задорожнє

Водойма знаходиться на висоті 265 метрів над рівнем моря. Його максимальна глибина в окремих місцях сягає 27 метрів, середня 3-4 метри. Озеро має прямокутну форму – завдовжки становить 1123 метри, ширину становить 560 метрів. Загальна довжина берегової лінії сягає 3135 метрів, а площа водної поверхні 0.628 км². Вода в озері прісна, досить чиста, у спеку року практично не цвіте. Озеро досить швидко прогрівається та відмінно підходить для всіх любителів плавання.

Цікаві факти

Мало хто знає, що озеро своїм виникненням завдячує Миколаївському цементному заводу, а також значним покладам вапняку в районі свого місцезнаходження. Роботи з розробки кар'єру розпочалися ще 1940 року. Внаслідок військових дій підприємство було законсервовано. Подейкують, що у 1943 році німецькі загарбники планували запустити у Задорожнє виробництво та почати виготовлення цементу, проте з цього нічого доброго не вийшло. Основна робота кар'єру почалася лише у повоєнний час, з 1950 року.

Роботи з видобутку сировини для цементу в кар'єрі здійснювалася відкритим способом. На початку його глибина не перевищувала 10 метрів (досі вона є стандартом). Отримані вапнякові маси вирушали до збагачувального цеху, який сьогодні легко помітити на «підході» до озера. Після дроблення до необхідних фракцій вапняк у вигляді суспензії потрапляв по трубі на завод. Цікаво, що наведена технологія використовується і до сьогодні, проте вже на іншому аналогічному кар'єрі неподалік Задорожного.

Слід зазначити, що невдало зроблений землевідвід було повною мірою забезпечити належний розвиток розробки. Зі сходу кар'єр був обмежений залізницею та річкою Щирка, а з півдня та заходу розробка межує з річкою Зурба. Зазначена особливість дозволяла розвиватися виключно на північ чи в глибину. Згодом стримуючих фактів ставало більше. За твердженням деяких місцевих жителів, глибина виробітку незабаром дозволила видобувати навіть мармур. Зазначимо, що справжній стан кар'єру на момент прориву карстових вод невідомий.

За словами місцевих жителів, глибина кожного ряду виробок складала 7 метрів, ширина – 8 метрів. Все це було обумовлено чинними стандартами, а також глибиною ковшового ходу прохідницької техніки, що вивозиться нагору. Додамо, що до початку 70-х років почали використовувати спеціалізовані самоскиди «Белаз». Таким чином, згодом кар'єр досяг 7 ярусів. На його дно вивели електрику і подачу технічної води. Залишки труб, стовпів, кабелів та при бажанні сьогодні можна побачити на дні озера.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Великий потік відпочиваючих та туристів біля озера Задорожнє спостерігається особливо у теплу пору року, хорошу погоду. Сюди приїжджають на вихідні з метою позасмагати, організувати пікнік. Цю локацію дуже цінують місцеві рибалки. На платній території є альтанки та мангали, де можна чудово посидіти, приготувати шашлик, поспілкуватися з друзями та просто чудово провести дозвілля. Навколо є кафе, пункти прокату спорядження. Зазначимо, що Задорожне є хорошим вибором і для тих, хто любить чи хоче навчитися занурюватися на глибину з аквалангом.

Підкріпитися можна в одному з закладів громадського харчування, що розташовані поруч. Необхідно відзначити кафе "Задорожне озеро", в якому можна посидіти на терасі, за класичними літніми столиками. Поруч у селі Драговіж вдасться відвідати кафе «Забава», де до ваших послуг чудові домашні страви та завжди сприятлива атмосфера. На окрему увагу заслуговує кафе-ресторан «Максим», що у Драговіжі на вулиці Шевченка 35, а також «Гараж караван кафе» що у Миколаєві, на вулиці Освіти, 13. Відмінні м'ясні страви та піца чекає кожного гостя у кафе «Фігаро» у Миколаєві, по вулиці Возз'єднання, 10.

Якщо ви готові на короткостроковий відпочинок біля озера Задорожнє, на період 3-5 днів, то ідеальним рішенням виявиться вибір місцевих котеджів, які здаються в оренду. Серед цікавих пропозицій хочемо звернути вашу увагу на міні комплекс «Крайня хата Задорожна», що по озерній вулиці в Миколаєві, а також хостел Максим у Драговіжі, на вулиці Шевченка, 41. Варіанти чудово підходять для тих, хто розраховує на «економ» відпочинок поруч з озером. Одним з найбільш вдалих і за ціною, і за якістю, і за близькістю до водойми вважається будинок на озері «Вілла Спекотний Рай» з комфортабельними номерами, сучасним сервісом, чистою та впорядкованою територією.

Розташування

Найпростіше дістатися до озера Задорожнє зі Львова. Досить скористатися заміським залізничним сполученням з міського вокзалу. Орієнтуватися необхідно на маршрут Львів-Трускавець, Львів-Лавочне. На всю дорогу піде трохи більше 45 хвилин. Зі станції «Задорожна» потрібно ще пройти близько 120 метрів. Для тих, у кого немає бажання їхати електричкою, чудовою альтернативою є автомобільний транспорт та автошлях Львів-Стрий (рухатися до населеного пункту Дороговиж). Допомога в пошуку точки призначення допоможуть GPS координати 49°33′29″ пн.ш. 23°54′54″ сх.д.

Рецензія

Стислий огляд озера «Задорожнє»
Координати місця49°33′29″ пн.ш. 23°54′54″ сх.д.
Площа0.628 км²
Максимальна глибина27 метрів
Середня глибина3.5 метрів
Середньорічна температура водинемає даних
Види рибплітка, щука, окунь, форель
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьсередня
Додаткові розвагикупання, дайвінг, прокат плавзасобів, пляжний відпочинок
Кафе/магазини/рестораниє
Вартість відвідуваннябільшість пляжів платні, вартість залежить від власника
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Львівська область, Миколаївський район, село Гонятичі Розташування Задорожнє на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Задорожнє»

Відправити
Слідкуйте за нами