Геонавт - небольшая пещера возле Киева.
Печера

Геонавт

1
Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

У Київській області дуже мало підземель, які цікаві з погляду туризму. Найпопулярнішою вважається печера Геонавт. Вона ідеально підходить для поціновувачів активного відпочинку та любителів гострих відчуттів. Є чудовим вибором, куди можна організувати тур вихідного дня, а також непоганою альтернативою більш іменитим кримським тунелям. Дістатись до підземелля з Києва можна не більше ніж за годину часу, що робить його ще привабливішим.

Опис печери «Геонавт»

Одразу на вході відвідувачів зустрічає велика зала. Її стіни порізані дивовижними візерунками, виконаними здебільшого гостями підземелля. За кілька метрів починається розгалуження. У лівій частині знаходиться основний вхід, у правій частині – невелика зала. Загубитись в темному тунелі практично неможливо, оскільки, рухаючись ним, обов'язково вийде вийти назовні. Потрібно врахувати, що вже на вході починається підйом, а на останніх 10 метрах йде звуження проходу. Якщо вирушати в підземелля, одягнувши теплу куртку, то одягом можна зачепитися за проходи, що виступають.

Геонавт з цікавістю відвідують не тільки досвідчені, а й спелеологи-початківці. Окремий інтерес у них викликають барельєфи, походження та вік яких досі не вдалося встановити. Окрім незвичайних «малюнків» та автографів відвідувачів, тут можна побачити художній етюд фасадної частини монастиря з масивними колонами. Покидати печеру найпростіше через другий вхід. Якщо ж цією порадою знехтувати, необхідно буде докласти деяких зусиль для повернення назад через тісний прохід.Важливо додати, що за своїми кліматичними особливостями підземелля відмінно підходить для проведення ночівлі.

Відео з печери «Геонавт»

Історія відкриття

Обставини та час появи печери досі не відомі. Деякі стверджують, що вона утворена самою природою, за рахунок внутрішніх процесів, що протікають, появи карстових порожнин і обвалів. Більшість археологів схильна до тієї версії, що раніше Геонавт був чернечою обителью, і тому більшість існуючих сьогодні ходів має рукотворне походження.

Морфометричні показники

Загальна довжина печери становить 60 метрів. Вона має дві основні зали. Вхід розташований на висоті 5 метрів. В основному об'єкт складається з каменю та глини. Усередині прохолодно, але не холодно. Висота в окремих місцях сягає 3-4 метрів.

Галереї печери

Підземелля складається із двох основних залів. Перший характеризується великими розмірами та двома відгалуженнями, що дозволяють вільне переміщення. Якщо триматися постійно правої сторони, то вдасться вийти в малий зал, пересування яким можливе навпочіпки. Лівий хід виведе на найвищу точку печери, до якої буде потрібно йти повзком близько 20 метрів. У Геонавті є кілька ділянок, де цілком реально розвернутися і повернутися (за необхідності) назад.

Цікаві факти

Історики стверджують, що раніше у Геонавті ховалися від переслідувань ченці. Саме завдяки цьому протяжність тунелів дещо зросла. Зазначимо, що знайдені настінні «малюнки» інопланетян наштовхують на думку, що, можливо, тут відбувалися контакти з представниками інших цивілізацій. Деякі туристи приїжджають до печери з наметами, а найвідчайдушніші наважуються переночувати прямо у підземеллі. Цікаво й те, що не багато жителів навіть київської області знають про існування та місцезнаходження цього об'єкту.

Умови відвідування

Найкраще утриматися від походу в дощовий період. Пояснюється це тим, що печера переважно складається з глиняних порід, які під впливом вологи схильні до набору маси та обвалення. Оскільки Геонавт є об'єктом екстремального туризму, рекомендується сповістити про своє місцезнаходження друзів та знайомих, що дозволить у разі непередбачених обставин знайти вас. Оскільки всередині підземелля відсутній доступ до природного освітлення, рекомендується з собою взяти ліхтарик та інше спорядження для походів тунелями.

Розташування

Геонавт знаходиться поряд із селом Ходосівка, що на Київщині, на яру, висоті близько 5 метрів. Найпростіше до печери дістатися зі станції метро Либідська. Досить сісти у маршрутне таксі №738, яке відвезе до місця призначення. Вже на місці орієнтиром є містечко "Золоті ворота", шлагбаум. Від нього потрібно буде йти до першого повороту, після чого потрібно знайти лаз у паркані. Потім необхідно йти стежкою вниз, яка виведе до входу в печеру.

Рецензія

Стислий огляд печери «Геонавт»
Координати місця 50°15′19″ пн.ш. 30°31′37″ сх.д.
Протяжність печери 60 метрів
Глибина вхідного колодязяпечера знаходиться на підвищенні в 5 метрів
Облаштованість печери ні. Індивідуальне відвідування на власний страх та ризик.
Відстань від найближчого населеного пункту1 км
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Київська область, село Ходосівка Розташування Геонавт на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про печеру «Геонавт»

Відправити
Слідкуйте за нами