Печера "Мармурова" на плато Чатир-Даг в Криму.
Печера

Мармурова

Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

Мармурова печера вважається найромантичнішим і мальовничим природним підземним утворенням. Її особливістю є абсолютна безпека і добра оснащеність. В ході ознайомчої екскурсії, вийде познайомитися з надрами півострова Крим, а також зробити розкішні фото. Перебуваючи всередині, туристам буває складно стримати своє захоплення від побаченої картини. Камені «троянди», величні зали, потужні колони, стельові «люстри», невеликі водоспади, сталактити, сталагміти зуміють подарувати вам приємні враження і прекрасний відпочинок.

Опис Мармурової печери

Вперше про це місце стало відомо в 1987 році. З незрозумілих причин, вчені, фахівці та дослідники весь цей час обходили Мармурову печеру стороною. Згідно з однією з легенд, її виявив пастух, який намагався знайти заблукалу домашню тварину. Офіційно підземеллі «відкрили» в 1987 році спелеологи в ході проведення наукових робіт. Унікальний і багатий інтер'єр локації їх настільки вразить, що вони з особливим ентузіазмом продовжили дослідження об'єкта. До 1989 року, після проведення робіт по забезпеченню безпеки та устаткуванню ходів, печера стала доступною для відвідування звичайними туристами. Уже в 1992 році її внесли до списку Міжнародної асоціації з обліку обладнаних підземель Європи.

Пізнавальне відео про печеру Мармурова

Історія відкриття

Свою назву печера отримала завдяки вапняковим мармуровим породам, з яких вона власне і полягає. Чому саме Мармурова можна зрозуміти після першого ж відвідування. Штучне освітлення, камерна атмосфера дозволяють помітити відблиски, що переливаються і по підлозі, і по стінах, і по стелі. Всілякі візерунки, скульптурні натічні утворення, дивовижні фігури вражають уяву. Вік багатьох «місцевих мешканців» (кам'яних масивів) тут обчислюється тисячоліттями.

Морфометричні показники

Спочатку, на момент свого офіційного відкриття для відвідування туристами, протяжність Мармурової печери становила близько 180 метрів. В даний час зазначена цифра збільшена до 1.5 кілометра. Тривалість усіх досліджених ходів, в тому числі переходів, тунелів доходить до 2 кілометрів, а їх глибина - іноді 60 метрів. Практично всі зали обладнані сходовими переходами, містками, оглядовими майданчиками, поручнями. Це гарантує безпечне перебування в печері. Внутрішнє освітлення допомагає не тільки комфортно переміщатися, але і здійснює декоративну функцію, роблячи уявлення скам'янілостей в ще більш привабливому вигляді.

Галереї печери

Усередині підземелля відчувається якась таємничість і містичність. Локація порадує наявністю незвичайних залів з характерними рисами й назвою. Одним з цікавих місць є галерея Казок, де є величезна кількість натічних утворень, сталагмітів і сталактитів, в формі яких можна розгледіти химерні образи. Все що для цього буде потрібно, напружити свою фантазію.

Не менш цікавим вважається Тигровий хід, який став доступний для відвідування вже на наступний рік після відкриття Мармурової печери. Він розташований в деякій віддаленості та складається з декількох кімнат. Особливістю Тигрового ходу вважається його інтер'єр, представлений кам'ними квітниками, водоспадами, невеликими озерами з кришталево чистою водою. Тут вченим вдалося знайти останки древніх хижаків (шаблезубого тигра, лева та інших). Зазначені факти послужили приводом для того, щоб дати галереї відповідну назву.

Окремо варто сказати про простору обвальну залу, довжина якої досягає 0.25 кілометрів, висота - 28 метрів. Історія її виникнення є досить цікавою. Мільйони років тому між поверхами і ходами печери стався масштабний обвал, при цьому збереглися досить великі порожнечі. Власне цей факт і послужив приводом для чинної назви залу. З особливостей локації можна відзначити наявність корралітових квітів, нерукотворних колон, гігантських кам'яних брил.

Особливий інтерес представляє Рожевий зал, що належить до мінералогічного музею на нижньому ярусі. Пройти до нього можна по вузькій стежині, для чого буде потрібно подолати кілька уступів. Свою назву зал отримав за рахунок великої різноманітності «квітів» з каменю, більше нагадують ніжні троянди. Крім того варто побувати в Глиняному, Палацовому, Балконному, Люстровому, Шоколадному, Геліктовому, Обвальному, Русловому та інших залах, де можна побачити перлинні озера, кам'яні вівтарі, золоті каскади, сталактитові ліси і інше.

Цікаві факти

За своїми розмірами об'єкт менше Червоних печер, проте, є більш популярним. Неподалік від Мармурового підземелля розташована ще одна цікава пам'ятка. Йдеться про обладнану печеру Еміне-Баїр-Хосар, тому туристи отримують чудову можливість відвідати за день одразу два об'єкти.

Умови відвідування

Доступно декілька ознайомлювальних маршрутів, що розрізняються програмою, тривалістю і вартістю. Кожна програма включає візит в «Галерею казок», оскільки з неї починається будь-яка екскурсія. Повний маршрут розрахований на 80 хвилин. Всі екскурсії проводяться виключно при супроводі провідника в складі організованих туристичних груп. Вхід для дітей до 5 років безкоштовний, 12 років - зі знижкою 50%. Оскільки всередині печери досить прохолодно в місцевому прокаті видається теплий одяг. Час роботи комплексу щодня, з 9:00 до 19:00.

Розташування

Печера знаходиться на нижньому плато Чатир-Дага. Вона розташована на висоті 900 метрів над рівнем моря, недалеко від населеного пункту Мармурове. Найпростіше доїхати до місця призначення з Сімферополя. Якщо рухатися на власному автомобілі, то орієнтуватися необхідно на село Зарічне з однойменною зупинкою. Знайти печеру можна по дорожніх покажчиках. Після Мармурового асфальтове покриття змінюється ґрунтовою дорогою. На території є автостоянка.

Рецензія

Стислий огляд печери «Мармурова»
Координати місця 44°47′49″ пн.ш. 34°16′43″ сх.д.
Протяжність печери 2050 метрів
Площа 22000 м²
Об'єм125000 м³
Глибина60 метрів
Облаштованість печери так, без спеціальної підготовки та оснащення
Відстань від найближчого населеного пункту15 км
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
АР Крим, Сімферопольський район, село Зарічне Розташування Мармурова на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про печеру «Мармурова»

Відправити
Слідкуйте за нами