Кагул - заплавне озеро в пониззі Дунаю, в Одеській області.
Озеро

Кагул

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Незвичайне місце, здатне захопити буквально з першого погляду. Саме тут у багатьох туристів зароджується патріотизм, починається формування особливого ставлення до своєї країни, з'являється бажання її любити, намагатися зберегти та покращити існуючі природні багатства. Відмінна локація для всіх, хто прагне побачити цікаві пейзажі, побути в тиші, тихому, затишному куточку, далеко від міського шуму і суєти. Важливо відзначити, що Кагул є заплавним озером, з'єднаним невеликими каналами з водоймою Картал і Дунаєм (від річки відокремлено потужною дамбою, за допомогою чого забезпечується регулювання рівня води).

Опис озера Кагул

У сезон тут досить тепло, а влітку дуже спекотно. Погода, як правило, безвітряна. На озері вас порадує чисте степове повітря, здатне надати сил, заряд бадьорості та подарувати кожному гостю гарний настрій. Цікаво, що Кагул є улюбленим місцем гніздування птахів, що часто поселяються на вапнякових висотах. Навколо водоймища можна спостерігати масивні скелі, зелені насадження та очерети. Плануючи сюди поїздку необхідно враховувати наявність набридливих комах – комарів, через що рекомендується брати відповідні спреї та мазі.

Площа, де знаходиться озеро, лежить у двох рівнях. На пагорбі є місце, яке чудово підходить для автомобільної стоянки. Звідти відкриваються чудові краєвиди на каньйон, берег, луг, житло пастуха. Низинність характеризується наявністю зелених галявин та величезної кількості очеретів. До речі, Кагул відрізняється особливою чистотою (ймовірно через малу популярність серед туристів). Ймовірно тому місце привертає увагу тварин. Тут у промислових масштабах ведеться вилов риби, а на молдавській ділянці розташована діюча водонапірна станція, побудована з метою зрошення місцевих полів. Колись озеро використовувалося як водосховище.

Відео з озера Кагул

Характеристика озера Кагул

Вода переважно прісна, відносно чиста, дно озера мулисте, при цьому на мілководді – піщане. Його площа сягає 93,5 км² (залежить від сезону). Глибина в окремих місцях сягає 7 метрів, середня – до 2 метрів. Максимальна температура Кагулу в спекотний період досягає 30 градусів, а взимку воно може повністю промерзнути. Північна частина озера гірська (довжина * ширина 15 * 2 км), південна - заболочена (довжина * ширина 18 * 11 км). Важливим параметром води є її рівень мінералізації 0.8-1.5 г на літр. Місцеві подейкують, що озерні грязі позитивно позначаються на стані шкіри, суглобів і можуть використовуватися для лікування низки недуг людини.

Цікаві факти

Частина озера площею не більше 1 км² знаходиться на території Молдови. Необхідно сказати, що восени 2019 року на базі Кагул був створений заказник на 1411 Га. Крім всього тут ведеться промислове розведення риб, зокрема білого амура, товстолобика, сазана. Цікавим є факт наявності у цьому районі дуже поганого зв'язку. Оскільки локація знаходиться на кордоні з Румунією та Молдовою, то «випадково» легко скористатися роумінгом (і навіть не помітити). Тому цю функцію на вашому телефоні рекомендується вимкнути. Біля водоймища водяться змії – вужі, які не становлять жодної небезпеки для людини.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Навколо озера є місця для купання (яких небагато), пляжного відпочинку. Інфраструктури як такої тут немає, тому локація не підходить для відвідування з маленькими дітьми. Сюди приїжджають на день (часто місцеві жителі) або ночівлю туристи з наметами, мінімальним необхідним набором речей та продуктів. Є непогані ділянки, які підходять для прогулянок уздовж Когула, перегляду чарівних заходів сонця. Озеро привертає увагу і поціновувачів риболовлі, які приїжджають сюди з метою зловити щуку, ляща та інші види промислових «представників».

Найближчим населеним пунктом є Нагірне. У ньому є кілька невеликих магазинчиків та кафе. У Рені варто звернути увагу на ресторан Адмірал з українською та європейською кухнею, заклад громадського харчування з цікавою назвою «Offshore», що за Островським 23, банкет хол «Престиж» по Червонофлотській 156, а також ресторан «Старе місто», де можна приємно та комфортно провести час. У Лиманському є непогане кафе – бар «Ірина», а в Орлівці рекомендуємо відвідати невеликий ресторанчик «Бессарабська домашня кухня», де (за відгуками відвідувачів) дуже смачно готують. Не треба забувати і про те, що поруч Ізмаїл, в якому також безліч недорогих і хороших кафе.

Врахуйте, що у Нагірному немає готельних комплексів та готелів. Зупинитися можна хіба що в місцевих жителів, які орендують житло. Комфортні умови проживання в Рені, що за 30 кілометрів від озера. Наприклад, на увагу заслуговує комплекс «Хуторок», що на Болградській вулиці, а також «House of Grace». Ви однозначно не помилитеся, якщо зупинитесь в готельно-розважальному комплексі «Бессарабія», що в Ізмаїлі, по проспекту Суворова, з великим номерним фондом та доступними цінами. Непоганою альтернативою є "Premium Hotel", "Green hall". Про наявність вільних номерів, вартість проживання та інші нюанси бажано уточнювати за кілька днів до свого візиту.

Розташування

Кагул знаходиться на Одещині, Ренійському районі. Від Одеси до нього веде автошлях М15 (Е87), яким легко дістатися до південного берега (відстань близько 300 км), села Виноградівка. Для того щоб під'їхати до озера необхідно в Орлівці (в 1 км на південний схід від нього) звернути на трасу Т1629. Вона проходить вздовж берегової лінії до села Нагірне, яке знаходиться поряд із водоймою. Найпростіше до точки призначення дістатися на власному транспорті, для чого достатньо скористатися навігатором та координатами 45°22′17″ пн. ш. 28°23'48" сх. д. Залізничним та авіасполученням вдасться скористатися з Одеси, від якої до Кагула можна доїхати на приміських та рейсових автобусах.

Рецензія

Стислий огляд озера «Кагул»
Координати місця45°22′17″ пн.ш. 28°23′48″ сх.д.
Площа93,5 км²
Максимальна глибина7 метрів
Середня глибина2 метри
Середньорічна температура води14° С
Види риблящ, судак, сом, щука, товстолоб, білий амур, короп, карась, густера, окунь, жерех
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикупання, риболовля, вітрильний спорт
Кафе/магазини/ресторани нема
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Одеська область, Ренійський район, озеро Кагул Розташування Кагул на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Кагул»

Відправити
Слідкуйте за нами