Nesamovite is a glacial lake in the Carpathians.
Озеро

Несамовите

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

У мальовничому куточку Карпатського заповідника, який вражає своєю незайманою природою, на схилі вершини Туркул, є дуже незвичайне місце. Йдеться про озеро Несамове, яке гуцули ще інакше називають «гірським оком». Воно знаходиться в котловані, який був утворений льодовиком кілька тисяч років тому. Місцевість поблизу водоймища вражає своїми контрастами та природними фарбами. Окремо необхідно відзначити хребти, що є неприступними скелями і ділять прекрасну долину на кілька частин, а також зелений килим, на якому красуються ніжні квіти. Локація познайомить кожного гостя із крутими ущелинами, порадує холодною дзеркальною водою з струмка, зачарує величчю та красою.

Опис озера Несамовите

Незвичайну назву водоймище набуло завдяки своїй особливій вдачі і невгамовному характеру. Несамовите практично ніколи не буває спокійним, навіть у моменти, коли навколо панує абсолютна тиша. Багато туристів відзначають, що озеро з висоти пташиного польоту справді більше нагадує велике око, яке ніби спостерігає за тим, що відбувається навколо. Ймовірно, тому воно ніколи і не «засинає». Подібне таємниче диво, наче магнітом приваблює до себе величезні юрби туристів. Така висока популярність, на жаль, завдає серйозної шкоди озеру, оскільки воно поступово заростає не тільки травою, а й залишеним сміттям туристів.

Відео з озера Несамовите

Характеристика озера Несамовите

До озера веде вузька доріжка, що прямує далеко нагору, на висоту 1750 метрів. Містична локація простягається на 88 метрів завдовжки і 45 метрів завширшки, при цьому вона закутана численними величезними валунами. Глибина високогірного водоймища становить у середньому трохи більше одного метра, що дозволяє йому прогріватися у теплий період до температури 20 градусів. Слід зазначити, що близько 4 тисяч квадратних метрів акваторії озера є природним накопиченням річних опадів. Важливо додати, що вода в Несамовитому прісна.

Цікаві факти

Гуцули, що мешкають у горах, вважають водоймище місцем «народження граду». Цьому є своє логічне пояснення. Стихійні явища біля озера трапляються досить часто і зазвичай раптово. Місцеві жителі стверджують, що це дають про себе знати душі злочинців, потопельників і самогубців. Тому не варто в озеро кидати каміння та інші предмети, оскільки з акваторії може вискочити вершник на коні, під копитами якого кришиться скеля, перетворюючись на кригу, що таїть для людини небезпеку. Однак якщо це й станеться, то злі душі його схоплять, зберуть у мішки та випустять у вигляді чорних хмар над горами разом із градом.

Ще гуцули рідко коли купаються в Несамовитому. Пояснюється все це дуже просто – вони вірять у те, що навколо озера танцюють мерці, здатні затягнути людину на дно. Єдиним порятунком від нечистої сили, є лише дзвінкий спів трембіти. Подейкують, що здавна люди вимочували у водоймі деревину, з якої надалі виготовляли настільки незвичайний та приємний для слуху музичний інструмент. Існують легенда і про те, що незаміжні туристки, що подолали шлях до озера, вже найближчого року знаходять свого коханого.

До озера краще не вирушати у грозу. Справа в тому, що воно розташоване на хребті гори, з якої вітер здатний буквально збити з ніг, при цьому з неба стіною може йти дощ або град, через що по звивистих стежках складно йти і можна просто зірватися вниз. Іноді в спеку раптово виникає ураган, побачивши який мимоволі згадуються різні легенди, пов'язані з Несамовитим. Ряд гуцулів каже, що колись у водоймі втопилася молода дівчина, якій дуже не подобається, коли хтось заходить у воду і створює на її поверхні «обурення». Саме тому вона насилає на непроханих гостей негоду.

Цікавим є факт, що в озеро не впадає жодна ріка. Воно фактично харчується підземними водами, снігом та дощами. Поруч із ним можна знайти кілька струмочків, з яких вдасться напитися кришталево чистою водою. Дуже красиво біля водойми з кінця квітня і до середини травня, коли починають цвісти крокуси, зеленіє трава, а вершини гір продовжують блищати снігом. Додамо, що озеро має незвичайну форму, що більше нагадує за своїми контурами Антарктиду. Нині Несамове знаходиться на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської області.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Дорогою до таємничого дива Карпат можна назбирати лісових ягід, насолодитися мальовничими краєвидами. У теплу пору року вдасться скупатися, організувати невеликий пляжний відпочинок чи пікнік. Навколо є безліч цікавих місць, де захочеться прогулятися, насолодитися тишею, співом птахів, посидіти в тіні вікових дерев і просто побути наодинці. Підкріпитися найкраще в одному з ресторанів міста Ворохта, наприклад «Вепр», «Десятка», «Високий Грунь» і т.д. З найбільш популярних готелів слід відзначити «Оберіг», «Хатки Руслани», «Десятка», «Юрая Ворохта», «Садиба Близнюки».

Розташування

Озеро розташоване на горі Туркул, південно-східному схилі, Карпатському національному парку Івано-Франківської області. Щоб потрапити до такої мальовничої місцевості, краще їхати до села Ворохта поїздом або автомобілем, до віадука. Після цього потрібно йти вже близько 8 кілометрів поганою дорогою до спортивної бази Заросляк. Орієнтуватися необхідно на туристичний маршрут Говерлу, GPS координати 48.1225003, 24.5391972. Дорогою до найвищої вершини України доведеться звернути в бік річки Прут, і йти вже по доріжці до Несамовитого. По дорозі можна буде зустріти відповідне маркування та вказівники. Хорошою альтернативою є залізничне сполучення, поїзди Львів-Рахів, Київ-Рахів, Івано-Франківськ-Ворохта. Дістатися локації можна і рейсовими автобусами, що відправляються сюди з Ужгорода, Києва, Львова, Івано-Франківська.

Рецензія

Стислий огляд озера «Несамовите»
Координати місця48°07′21″ пн.ш. 24°32′23″ сх.д.
Площа0,3 га
Максимальна глибина1,5 метри
Середня глибина1 мет
Середньорічна температура водиневідомо
Види рибнема
Під'їхати автомобілемнеможливо
Загруженістьсезонна
Додаткові розвагикупання, збір ягід
Кафе/магазини/ресторанинема
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
2.9

Оцінка Funtime

Ця локація була перевірена командою Funtime. Оцінки рейтингу відображають виключно особисту думку команди
Детальніше...
Івано-Франківська область, Надвірнянський район, озеро Несамовите Розташування Несамовите на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Несамовите»

Відправити
Слідкуйте за нами