Солоне озеро у селі Антонівка, Харківської області.
Озеро

Солоне

1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Про існування такого незвичайного місця знає далеко не кожен харків'янин. Водоймі дали інтригуючу назву, і це незважаючи на те, що поряд немає морів, ні соляних шахт. При цьому воно повністю відповідає дійсності. Йдеться про Солоне озеро. Подібного роду об'єкти оповиті безліччю цікавих історій та таємниць. Деякі загадки змушують відволіктися від побутових проблем, звичайних турбот, піти назустріч невідомому та інтригуючому. Місце дійсно дуже красиве і схиляє до спокійного, комфортного відпочинку.

Опис Солоного озера під Харковом

Водойма користується особливою популярністю серед мешканців Харківської області – любителів пляжного відпочинку та пікніків. Часті гості тут і туристи із сусідніх районів. Особливістю цього озера є свіже повітря (подібне до морського повітря), а також високий ступінь вмісту у воді солі, завдяки чому потонути у водоймі практично неможливо. За своїми характеристиками та властивостями воду можна порівняти з Мертвим морем. Цей факт змушує сюди приїжджати людей з різними недугами з метою одужання. Навколо чудові пейзажі, які ідеально поєднуються з блакитною водою, піщано-солончаковими берегами та рідкісною зеленою рослинністю.

Відео з Солоного озера в селі Антонівка

Характеристика озера

Вода дуже солона в теплу пору року досить швидко прогрівається. На глибині понад півтора метри вона на 7-10 градусів прохолодніша. Берегова лінія стрімчаста, зручних заходів у воду практично немає. Оскільки дно озера станом на сьогоднішній день мало вивчене, про максимальну глибину його можна судити виходячи із тверджень очевидців (50 і більше метрів). Розміри трохи більше 100*100 метрів. Колір води яскраво-блакитний. Берег піщаний, мулистий. Хороших, зручних та безпечних заходів у воду мало.

Цікаві факти

Локація славиться наявністю родовищ нафти та газу. Ця особливість, власне, і спричинила виникнення солоного озера. Справа в тому, що на його місці раніше знаходилася свердловина, глибиною в 3000 метрів. Вона проходила через великий соляний пласт. Геологи, які вели дослідження цієї ділянки, не врахували дуже важливу особливість – аномальний високий тиск газу (понад 300 атмосфер), що виходить назовні. У процесі проведення бурових робіт «блакитне паливо» буквально стало бити фонтаном з-під землі. Це спричинило виникнення надзвичайної ситуації. В результаті було евакуйовано персонал, який обслуговує вежу, а також мешканців прилеглого села Антонівка.

З метою недопущення забруднення атмосфери, свердловина терміново була заглушена. Проте вже за кілька днів газ знову знайшов «дорогу на свободу». Протягом усього кількох годин ґрунт навколо вежі почав провалюватися, і, зрештою, разом із вежею повністю пішов під землю. Утворився величезний кратер, діаметр якого сягав 60 метрів. Порожнеча, що з'явилася, стрімко стала заповнюватися водами підземних джерел, що проходять через щільні шари соляних пластів. Власне так і утворилося солоне озеро під Харковом, яке сьогодні користується популярністю.

Однак ще деякий час газ продовжував вирувати над поверхнею колишньої свердловини. З метою запобігання екологічній катастрофі фахівці вирішили його спалити. Однак це не допомогло. Надалі було проведено низку геологічних та розвідувальних робіт. Фахівці вирішили пробурити похилі свердловини, за допомогою яких вдалося законсервувати об'єкт шляхом заповнення створених «каналів» розчином бетону. Таким чином, вдалося уникнути серйозної техногенної катастрофи. У зв'язку з чим на невизначений час було припинено всі роботи з видобутку газу.

Важливо сказати, що багато відпочиваючих відзначають корисні властивості солоної води. Виявляється, вона позитивно позначається на шкірі людини. Всього кілька хвилин купання мають загоювальну дію на рани, ефект відновлення на суглоби. Цікаво, що існує версія щодо максимальної глибини озера, яка становить близько 2500 метрів, проте офіційний підтверджень на сьогоднішній день немає. Дехто каже, що сьогодні колишньої западини вже немає, оскільки вона просто замулилася. Є й очевидці того, як у пошуках утопленого автомобіля в озеро занурювався водолаз на глибину до 50 метрів.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Відмінне місце для пляжного відпочинку та оздоровлення. Враховуючи той факт, що поблизу відсутні магазини та кафе, із собою рекомендується брати необхідний запас води та їжі. Оскільки навколо мало дерев, у тіні яких можна сховатися, не завадить мати захисний крем від сонця. Перекусити можна в одному із закладів громадського харчування у Кегичівці. Непогані умови пропонує невелике кафе Меркурій, що на вулиці Ювілейна. Багато мандрівників позитивно відгукуються про бар Асторія, булочну Кулиничі. Дуже смачно готують у кафе Казка з великою доглянутою територією.

З тим, де переночувати біля озера ситуація складніша. Найпростішим варіантом є оренда кімнати у місцевих жителів (у сезон), проте гарантії, що вільні місця чи пропозиції ніхто не дає. Більш надійним варіантом виявиться ночівля в готелі Статус, що у Кегичівці. Варіант підійде для ощадливих, невибагливих туристів. Трохи далі, в селі Наталіно, на вулиці Сенченка, 124 знаходиться готель - ресторан Лісовий, де пропонуються не тільки комфортабельні номери, а й комплексне харчування. У крайньому випадку, у теплу пору року найнадійнішим варіантом є намет. Місця для його розміщення ви знайдете без особливих проблем у берега озера.

Розташування

Озеро знаходиться поряд із населеним пунктом Антонівка, що в Кегичівському районі. Дістатись до нього не складе труднощів за такими координатами 49.321695, 35.813552. Від Харкова до водойми близько 135 кілометрів. Подолати його можна на приміській електричці або автобусі (від автостанції №1 проспект Юрія Гагаріна 22) за маршрутом «Харків-Кегичівка», на що піде близько 2 години. Орієнтуватися необхідно на зупинку на трасі, розташовану поряд із поворотом на Антонівку. Від неї до озера залишиться пройти 10-15 хвилин.

Рецензія

Стислий огляд озера «Солоне»
Координати місця49°19′16.3″ пн.ш. 35°48′49.1″ сх.д.
Площа1 Га
Максимальна глибина50 метрів
Середня глибинанемає даних
Середньорічна температура водинемає даних
Види рибнемає
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьслабка
Додаткові розвагикупання
Кафе/магазини/ресторанинемає
Вартість відвідуваннябезкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Харківська область, Кегичівський район, село Антонівка Розташування Солоне на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Солоне»

Відправити
Слідкуйте за нами