Синевир - найбільше і найглибше високогірне озеро України
Озеро

Синевир

1
1
Ця публікація також доступна російською
Показати зміст

Найбільше гірське водоймище нашої країни оповите безліччю загадок і легенд. До озера Синевир з'їжджаються туристи з усіх куточків Європи. Біля нього вони можуть годинами насолоджуватися красою, що відкривається, і блакитними хвилями. Карпатська перлина знаходиться серед лісів та скель, в однойменному національному парку. Фахівці стверджують, що озеру приблизно 10 000 років. Вода в ньому дуже холодна та чиста. Поруч із водоймою знаходиться низка цікавих об'єктів, у тому числі центр реабілітації бурих ведмедів. Місце ідеально підходить для відпочинку із наметами.

Опис озера Синевир

Воно утворилося внаслідок землетрусу. До Синевиру опускається кілька гірських потоків, завдяки яким здійснюється сталість рівня води незалежно від пори року. Дзеркальна поверхня об'єкта в сонячну погоду іскриться і тішить своєю красою. Озеро вражає більшість туристів своїм блакитним відтінком. Посередині водоймища знаходиться острівець, завдяки якому, з висоти пташиного польоту, можна побачити незвичайну картину – блакитне око з чорною зіницею по центру. Ймовірно, саме тому локація одержала другу назву – «Морське Око Карпат».

Відео з озера Синевир

Характеристика

Озеро Синевир розташоване на висоті понад 900 метрів над рівнем моря. Його максимальна глибина становить 24 метри, середня 10 метрів. Зазначена особливість не дозволяє йому прогріватися навіть у літню пору року – у спекотні дні теплими залишаються лише верхні 1-2 метри поверхні. Це необхідно враховувати всім тим, хто, наприклад, збирається пірнати чи опуститися на дно з аквалангом. Прісна вода озера неймовірно чиста та прозора. У ньому водиться форель, у тому числі озерна, райдужна та річкова, а також гольян та річковий рак. Площа водного плесу становить 4-7 га. Водойма поповнюється поверхневими (р.Теребля) та атмосферними водами. Ймовірно, саме тому вода має слабку мінералізацію, при цьому завжди залишається досить чистою і прозорою.

Цікаві факти

Існує легенда, що назва озера походить від трагічної історії. Згідно з нею, у місцевого графа була донька з красивими синіми очима, яка, збираючи лугові квіти, познайомилася з пастухом, що грав на сопілці. Їм подобалося проводити разом час. Дівчина божеволіла не тільки від характеру юнака, але і від його гри на сопілці. Щойно граф дізнався, чим займається його донька, влаштував їй грандіозний скандал. Закохані, незважаючи на заборону батька, продовжували зустрічатися. Тому, втративший розум «владика», наказав убити пастуха і скинути з гори на нього камінь. Після того, як красуня дізналася про подію, вона спустилася до місця загибелі юнака і заплакала гіркими сльозами. В результаті утворилося озеро.

Інфраструктура та чим зайнятися?

Синевир є культовим місцем, яке користується особливою популярністю серед туристів. Воно привертає увагу мандрівників, що вирушають до Карпат з великими рюкзаками та наметами. До озера приїжджають як на автобусах, так і на автомобілях, щоб помилуватися красою «Морського Ока», а також взяти участь у пізнавальних екскурсійних програмах. Навколо водоймища є кілька оглядових майданчиків, ресторани, декоративні скульптури, місця відпочинку, для пікніка, які ідеально інтегровані у місцевий ландшафт та підтримуються в ідеальному стані місцевою владою.

Локація ідеально підходить для всіх шанувальників природи. Варіант порадує наявністю величезної кількості ялин, свіжого насиченого повітря. На околицях Синевиру зазвичай небагатолюдно, тому тут досить легко зустріти диких тварин. Оскільки водоймище знаходиться на території природного парку, на відповідній ділянці заборонено вирубку лісу, полювання та риболовлю. З найпопулярніших пам'яток можна виділити скульптуру «Сльози кохання» заввишки 13 метрів, що втілює закохану пару (його звуть Вір, її – Синь). Існує цікава версія, що озеро було названо на честь цих персонажів.

Навколо озера працівники національного парку активно розвивають туристичну інфраструктуру. На березі Синевира можна переночувати на турбазі, в оселі пастухів поласувати національним угорським супом. У теплу пору року на водоймищі можна взяти в оренду пліт, човен або катамаран. Серед розваг варто відзначити можливість участі у кінній прогулянці чи велосипедній екскурсії. Важливо додати, що на території озера регулярно проводиться всеукраїнський фестиваль «На Синевир трембіти кличуть».

Неподалік від водоймища, на Чорній річці, можна відвідати унікальний, єдиний у Європі Музей лісу та сплаву. Він познайомить кожного відвідувача зі старовинними знаряддями праці лісорубів, дозволить побачити різні побутові та житлові будівлі, помилуватись чудовими краєвидами Карпат. Слід сказати, що на території природного парку є понад десять джерел мінеральних вод, які лікують шлунково-кишковий тракт, опорно-руховий апарат і навіть променеву хворобу.

Розташування

Об'єкт знаходиться в Закарпатській області, Міжгірському районі, селі Синевир-Острики. До нього не важко дістатися з села Нижній Студений. Краще зробити це у складі організованої екскурсії. Хорошою альтернативою є власний автомобіль – орієнтуватися необхідно на Міжгір'ї, село Синевирську Поляну, від якої до водоймища всього 2 км. Плануючи доїхати до об'єкта громадським транспортом, варто врахувати, що автобуси цим маршрутом ходять 1 раз на добу. Багато туристів вважають за краще скористатися пішохідним маршрутом, що починається від полонини Гіча, від якої потрібно спуститися до села Слобода. Перед походом не зайвим буде скористатися GPS навігатором та координатами 48.617, 23.684. Якщо ж ви захочете вибрати залізничний транспорт, то краще обрати маршрути «Київ-Ужгород» або «Київ-Чоп», якими вдасться дістатися станції «Воловець» (від неї потрібно їхати місцевими автобусами до Міжгір'я).

Рецензія

Стислий огляд озера «Синевир»
Координати місця48°37′00″ пн.ш. 23°41′02″ сх.д.
Площа7 га
Максимальна глибина24 метри
Середня глибина10 метрів
Середньорічна температура води11.6° С
Види рибфорель озерна, форель райдужна, форель річкова та гольян
Під'їхати автомобілемможливо
Загруженістьсередня
Додаткові розвагикатання на плоту до острова
Кафе/магазини/рестораниє
Вартість відвідуваннядорослий = 30 грн. / студенти та школярі = 15 грн
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
3.7

Оцінка Funtime

Ця локація була перевірена командою Funtime. Оцінки рейтингу відображають виключно особисту думку команди
Детальніше...
Закарпатська область, Міжгірський район, озеро Синевир Розташування Синевир на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про озеро «Синевир»

Відправити
Слідкуйте за нами