Каскад Буковинських водоспадів біля села Розтоки, Чернівецької області.
Водоспад

Буковинський каскад

1
Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

В Українських Карпатах є безліч різноманітних струмків, водойм, повноводних річок, які протягом тривалого періоду часу «прокладали» собі русло через скельні утворення, кам'яні породи та щільні піщані ґрунти. На окрему увагу заслуговують численні водоспади, що підкреслюють природну красу і гармонію гірських пейзажів, а також лісистої місцевості. Важливо відзначити, що нині локація знаходиться під охороною держави та входить до Розтоківського лісництва Карпатського спецлісгоспу. Залежно від пори року, невеликі струмки можуть перетворюватися на повноводні гірські водоймища, до яких часто дуже непросто підійти.

Опис каскаду «Буковинських (Смугарських) водоспадів»

Найбільш привабливі локації розташовані в Чернівецькій області, неподалік річки Черемош, притоки Смугарів. Цікаво, що всього на 2-кілометровій ділянці річки знаходиться сім (вивчених) дивовижних каскадних водоспадів. Кожен із них виділяється особливою красою, потужністю, індивідуальним «характером». Всі вони утворені завдяки пісковикам, сланцям та вапняковим породам. Низка водоспадів, що знаходяться в гірській ущелині, виділяються своєю міццю, висотою, яка становить від 3 до 18 метрів. Має сенс трошки докладніше описати кожен із них.

Почати слід з красеня водоспаду Ковбер, ширина якого більша за його висоту і доходить до 3.5 метрів. Об'єкт назвали на честь власника водяного млина, який стояв поруч, що зумів побудувати невелику бетонну перешкоду для незалежного відбору води. Якщо йти вище за течією річки Черемош, всього за 20 метрів знаходиться інший не менш гарний водоспад – Сич. У ньому вода спадає вниз із висоти 10.5 метрів. Особливість його полягає в незвичайному шумі, що чимось нагадує шипіння величезного птаха. Почути характерний гул можна з великої відстані. Цей факт і став причиною, через яку водопаду дали відповідну назву.

Далі, "іде" ідентичний вертикальний каскадний водоспад - Нижній Гук. Його висота складає всього 9 метрів, проте за своєю величчю і красою він не поступається перерахованим вище об'єктам. Якщо йти вгору за течією, то за кілометр вдасться виявити ще один водоспад – Ворота. У ньому вода спадає з висоти 3.5 метрів. Потім лише 250 метрів відокремлюють об'єкт від іншого дива природи – Середнього Гука. Відмінною його рисою є повноводність, висота 10.5 метрів та можливість зробити просто фантастичні знімки. Місце вражає пейзажами, що відкриваються.

У певному сенсі побратим Середнього Гука можна вважати Великий Гук, що лежить в 500 метрах далі. Названо його так не випадково. Справа в тому, що його найвища точка знаходиться на висоті понад 19 метрів. Багато туристів відзначають його унікальний зовнішній вигляд та масивність. Сьомим водоспадом, що трапиться на шляху, є Вищий Гук (5 метрів заввишки). Загалом він є чудовим доповненням цілісної картини Буковинського утворення, яке є популярною точкою багатьох туристичних маршрутів. Крім цього існує ще кілька подібних локацій, які мають менший інтерес з боку туристів.

Відео з каскаду «Буковинських водоспадів»

Інфраструктура та чим зайнятися?

Перш ніж вирушити до водоспадів, необхідно правильно визначити найбільш вдалий для цього час. В ідеалі це має бути чудова погода. Не зайвим буде взяти із собою досвідченого провідника. Каскад «Буковинських водоспадів» є чудовим місцем для кожного поціновувача активного відпочинку. Локація підходить для занять рафтингом, сплаву на байдарках по річці Черемош. Поціновувачам екстриму обов'язково захочеться викупатися в крижаній воді, отримати гідромасаж під стрімкими струмками гірського потоку, отримати заряд бадьорості та приплив життєвих сил.

Зупинитись на ніч можна в одному з готелів, розташованих за 10-20 хвилин їзди від каскаду «Буковинських водоспадів». Гарні варіанти розміщення є в Villa Veselka, що знаходиться всього в 21 км від об'єкту. Непоганою альтернативою вважається котедж «Легенда Карпат» за 13.3 км, гостьовий будинок «Писанка» за 15 км, вілла «Діола» за 15 км. Досить просто знайти необхідні варіанти як за якістю сервісу, так і за специфікою проживання. Більш детальну інформацію краще шукати на спеціалізованих сервісах.

Непогано підкріпитися вдасться в поряд розташованих ресторанних комплексах, у тому числі The Hut, Громад і т.д. Окремо необхідно сказати про Старий Косов, який ідеально підходить для романтичної вечері, зустрічей із діловими партнерами, святкування пам'ятних подій. До послуг гостей кілька залів. Кожен із них вразить відвідувачів стильним оформленням інтер'єру, вишуканою українською та гуцульською кухнею. З фірмових страв слід відзначити салат "Морозко", суп "Бубусин горошок", м'ясо "Корона". Ціни цілком прийнятні.

Розташування

Найпростіше дістатися до каскаду «Буковинських водоспадів» з міста Чернівців, до якого (наприклад, з Києва), доїхати не важко на залізничному транспорті, рейсових автобусах чи власному автомобілі. Далі потрібно слідувати до населеного пункту Розтоки. Зробити це просто на автобусах заміського сполучення. Необхідно відзначити, що шлях до водоспадів починається вже на в'їзді в село. Відповідна дорога розташована лише за кілька метрів від шосе. Слід додати, що треба йти вздовж течії річки Черемош.

Рецензія

Стислий огляд водоспаду «Буковинський каскад»
Координати місця48°09′54″ пн.ш. 25°08′42″ сх.д.
Висотавід 3 до 18 метрів
Кафе/магазини в пішій доступності
Під'їхати легковим автомобілемза 200 метрів від водоспаду закінчується траса і починається грунтівка, варто оцінювати прохідні можливості вашого авто
Загруженістьсередня
Додаткові розвагикаякінг / рафтинг
Вартість безкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Чернівецька область, Путильський район, село Ростоки Розташування Буковинський каскад на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про водоспад «Буковинський каскад»

Відправити
Слідкуйте за нами