Кам'янецький водоспад на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди»
Водоспад

Кам'янецький

Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

Туристам, які побували хоч раз у Карпатах, неодмінно захочеться повернутися до такого незвичайного місця знову і знову. Пояснюється це мальовничістю району, великою кількістю природних багатств та пам'яток. Деякі приїжджають у гори з метою збирання соковитих ягід, грибів, інші – зробити приємну прогулянку незвичайними місцями, треті – спробувати себе на гірськолижних курортах тощо. Слід зазначити, що літо є найбільш підходящим, і водночас безпечним, часом року для відвідування західної України, особливо водоспадів.

Опис Кам'янецького (Кам'янка) водоспаду

Свою назву об'єкт отримав від річки, де він знаходиться – Кам'янка. Зазначимо, що це один із найпопулярніших водоспадів Львівської області. Його особливістю є унікальне розташування – на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди», що знаходиться під охороною держави. Навколо Кам'янецького дива знаходяться дивовижні лісисті схили, безліч зелені, скельні утворення. Місце ідеально підходить для здійснення яскравих фото сесій та розбиття наметового містечка.

Кам'янецький водоспад досягає висоти 6 метрів і складається лише з одного каскаду, що не робить його менш красивим у порівнянні з масштабнішими утвореннями. За рахунок невеликого скельного виступу, він поділяється на два окремі потоки, що роблять об'єкт ще об'ємнішим і величнішим. Для перегляду найкращим часом року вважається весна, період дощів. Пояснюється це повноводністю Кам'янки, оскільки влітку рівень води у річці знижується до критичної позначки та, по суті, дивитися на водоспад не так приємно.

Відео з Кам'янецького водоспаду

Інфраструктура та чим зайнятися?

На околицях річки Кам'янка лежить низка унікальних природних об'єктів, на які варто подивитися. Йдеться не тільки про величні водоспади, а й численні печери, скелі, мінеральні джерела тощо. Окремо слід сказати про долину, яка викликає особливий інтерес не лише з погляду туристичних прогулянок, а й наукової діяльності. Щороку сюди приїжджають різноманітні експедиції та групи студентів. Біля Кам'янецького водоспаду є кілька обладнаних місць відпочинку та оглядових майданчиків, де люблять збиратися туристи.

Похід до водоспаду рекомендується поєднати із відвідуванням мінерального джерела «Нафтуся». Вже на підході до нього буде «чутний» характерний нафтовий аромат (що пояснюється якістю та наявністю цілющих вод). Ще одним цікавим місцем вважається Мертве озеро, насичене сірководнем. Окремо потрібно сказати про пейзажі, рідкісні рослини і дивовижний ялиновий ліс. Локація подарує яскраві, незабутні враження, відчуття легкості та свободи. Не варто відмовляти собі в задоволенні та у відвідинах гір Ключ та Парашки, а також зустрічі з не менш цікавим водоспадом Гуркало.

Неподалік Кам'янецького дива природи знаходиться кілька закладів, де можна непогано підкріпитися. Всього за 4 кілометри від об'єкту розташований ресторан Окко, 9.8 кілометрів у селі Бубнище – ресторан Скеля, у Коростові 9.1 кілометри – кафе-бар Мотель Окей. Окремо варто зупинитися на комплексі Золота Форель, де можна скуштувати страви Української, Східноєвропейської кухні, смачні супи, рибні страви. Крім цього відзначимо ресторан у Сколе A la minute, де на обід та вечерю пропонують чудові гарніри.

Знайти непоганий нічліг неподалік водоспаду можна в одному з готелів. Одним з найдоступніших за ціною та відстанню вважається комплекс Золота Форель. До послуг гостей один з 15 номерів, СПА-центр, власний ресторан, дитячий майданчик, ігрова кімната. Вартість проживання краще уточнювати заздалегідь. Майже у кроковій доступності, по вулиці Данила Галицького знаходиться ще один цікавий комплекс економ класу Вівчарик.

Розташування

Дістатися Кам'янецького водоспаду відносно просто. Рекомендується розпочинати свій похід із населеного пункту Сколе. Від нього починається зручний маркований маршрут тривалістю близько 7 кілометрів та добре протоптана туристична стежка. Іти необхідно буде весь час вгору за течією Кам'янки. Альтернативою може стати маршрут від залізничного сколе (до 10 км). Крім того, прямувати до водоспаду можна і з села Дубина або Коростова, при цьому тривалість маршруту становить понад 15 км. У кожному разі, перед походом не завадить додаткова підготовка.

У Сколе, крім ЖД, є автостанція. Тому, наприклад, якщо їхати з Києва, достатньо дістатися Львова. Далі потрібно скористатися приміськими електричками або автобусами для того, щоб під'їхати до населеного пункту Сколе. Зібравшись же зробити самостійний похід або наважившись прямувати до Кам'янецького красеня на особистому автомобілі, рекомендуємо дотримуватися координат 49°02′01″ пн.ш. 23°33′51″ сх.д.. Так ви практично без проблем дістанетеся до точки призначення. Слід зазначити, що підхід до об'єкта платний, тому необхідно мати готівку.

Рецензія

Стислий огляд водоспаду «Кам'янецький»
Координати місця49°02′01″ пн.ш. 23°33′51″ сх.д.
Висота6-7 метрів
Кафе/магазини нема
Під'їхати легковим автомобілемпозашляховиком
Загруженістьслабка
Додаткові розвагинема
Вартість 12 грн. (дорослий) / 6 грн. (Учень до 13 років включно).
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Львівська область, Сколівський район, село Кам'янка Розташування Кам'янецький на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про водоспад «Кам'янецький»

Відправити
Слідкуйте за нами