Прутський (Говерлянський) водоспад на схилі гори Говерла.
Водоспад

Прутський

1
Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

Місце вважається справжньою перлиною українських Карпат. Прутський водоспад часто називають Говерлянським, і це невипадково. Пов'язано це із його розташуванням. Знаходиться він у гірському масиві Чорногірського хребта, одному зі схилів всім відомої вершини Говерла. Водоспад не відноситься до популярних туристичних об'єктів, тому біля нього завжди відносно чисто, тихо та спокійно. Пояснюється це, зокрема, і не з найзручнішим підходом. Дістатися до Прутського «дива природи» зможе хіба що тренована людина, яка перебуває у добрій фізичній формі. Проте непростий похід вартий того, щоб його здійснити, оскільки попереду очікує неймовірна краса.

Опис Прутського водоспаду

Об'єкт складається із шести каскадів, при цьому висота найбільшого становить 12 метрів. Він знаходиться у масиві Чорногора, мальовничому райні. Слід зазначити, що загальний перепад висот на Прутському водоспаді сягає 80 метрів, що робить його певному сенсі рекордсменом. Підживлення цього «красеня» здійснюється потоком річки Прут, що починається зі схилів найвищої гори України – Говерли. Неподалік водоспаду проходить стежка, що веде до її вершини. Всього в 2.5 кілометрах від нього розташована база «Заросляк», що є улюбленим об'єктом великої кількості туристів. Важливо відзначити, що Верхньопрутські водоспади вважаються пам'яткою природи, яка входить до складу Карпатського національного природного парку.

Відео з Прутського (Говерлянського) водоспаду

Інфраструктура та чим зайнятися?

Неподалік водоспаду проходить екологічна пізнавальна стежка «На Говерлу», яка виводить на найвищу вершину України. Біля Прутського «дива» є безліч цікавих місць, які ідеально підходять для здійснення пам'ятних фотографій. Поруч із водоспадом є кілька хороших локацій, де можна поставити намет, організувати пікнік. У сезон біля підніжжя місцеві жителі збирають лісові ягоди, у тому числі брусницю, чорницю та благородні гриби. Сюди приїжджають з метою побути на природі, насолодитися шумом падаючої води, співом птахів, чистим свіжим повітрям і красою, що відкривається.

Хороші ресторани, розташовані біля водоспаду, знаходяться в місті Ворохта. Одним із таких є «Стара Ворохта», що за адресою Данила Галицького, 66. У ньому вам запропонують страви української кухні, у тому числі найсмачніший борщ, вареники, форель, сирники з варенням, фірмовий глінтвейн та ароматну каву. Прийом їжі супроводжуватиметься ненав'язливою живою музикою та якісним обслуговуванням. Сучасний інтер'єр та приємна атмосфера порадують кожного гостя цього ресторану. Його ціни більш ніж демократичні.

Непоганим рішенням виявиться візит до ресторану «Донечки», в якому дуже смачно та за демократичними цінами готують страви національної кухні. Комплекс знаходиться по вулиці Галицького, 3. Смачну піцу можна скуштувати у піцерії «Золотий Ріг». Місце відрізняється зручним розташуванням, послужливим персоналом, прийнятними цінами. У меню також є м'ясні страви, сири, бургери, супи, паста, курячий бульйон, тако та ряд інших пропозицій.

Зупинитись на ніч найкраще в одному з готелів міста Ворохти. Відмінним рішенням виявиться вибір вілли «Хонка», що за 3.2 кілометри від гірськолижного комплексу та 25 кілометрів від Буковеля. Котедж має п'ять спалень. У номерах панорамні вікна, тепла підлога, санвузол, меблі, побутова техніка. На території комплексу є лазня, чан, барбекю, мангал, альтанки. Хороші умови і в котеджі Zgarda, що за 10 хвилин від центру Ворохти. Для нічлігу рекомендуємо розглянути візит у вітальню «Райштоки», що представляє собою два двоповерхові особняки.

Розташування

Існує кілька маршрутів, кожен із яких здатний вивести до цього водоспаду. Одним із них є орієнтир на туристичну базу «Заросляк». Вигадувати та шукати пригод не потрібно – достатньо йти стежкою, що веде на Говерлу. Необхідно буде дотримуватися потоку, що знаходиться ліворуч по ходу руху. Дійшовши до маркованої ділянки синього кольору, потрібно йти у бік великого каменю, а далі по доріжці, що стелиться вздовж струмка. Поступово стежка виведе в ліс, а потім на галявину, за якою і знаходиться Прутський водоспад. Найкраще орієнтуватися на координати 48°09′39″ пн.ш. 24°31′08″ сх.д., які точно приведуть до точки призначення.

Під'їхати до водоспаду можна як на громадському транспорті, так і на особистому автомобілі. Найближчим до нього населеним пунктом є Ворохта, що за 20 кілометрів, де є і залізнична станція, і автовокзал. У цьому місті зупиняються поїзди, що перебувають зі столиці України, Одеси, Кременчука, Харкова, Рахова, Херсона тощо. З Ворохтою налагоджено стабільне автобусне сполучення у бік Івано-Франківська, Львова та іншими сусідніми регіонами. Якщо ж рухатися на авто – краще орієнтуватися на трасу Н-09 і Р-24. Найпростішим варіантом дістатися водоспаду – скористатися послугами трансферу з рядом розташованих готелів, приватних перевізників.

Рецензія

Стислий огляд водоспаду «Прутський»
Координати місця48°09′39″ пн.ш. 24°31′08″ сх.д.
ВисотаВисота найбільшого каскаду – 12 метрів. Загальна висота падіння води – 80 метрів.
Кафе/магазини у підніжжя гори (база Заросляк)
Під'їхати легковим автомобілемдо підніжжя
Загруженістьслабка
Додаткові розвагинема
Вартість безкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Івано-Франківська область, Надвірнянський район, Чорногірський масив, гора Говерла Розташування Прутський на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про водоспад «Прутський»

Відправити
Слідкуйте за нами