Водопад Шипот в Закарпатской области.
Водоспад

Шипіт

1
Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

В Україні є безліч цікавих місць, які здатні здивувати будь-якого туриста своєю красою та незайманою природою. Окремо необхідно сказати про незвичайну локацію, розташовану на Закарпатті – водоспаді Шипіт. Згідно з твердженнями вчених, він утворився на виході пісковиків палеогену та гравелітів з тонкими прошарками сланцю. Хороший вибір для всіх тих, хто планує похід по горах, особливо навесні, коли водоспад активно «підживлюється» водами снігів, що тануть.

Опис водоспаду Шипіт

Об'єкт дивує своєю величністю та граціозністю. Його містична краса та могутній зовнішній вигляд виділяються на фоні інших водоспадів Карпат. Похід до нього можна організувати будь-якої пори року. Найкраще в дорогу прямувати навесні, коли Шипіт підживлюється водами снігів, що сходять з гори Гемба. Не меншу красу вдасться побачити і восени, коли водоспад з'являється в обіймах романтичних Карпат.

Водоспад з'явився внаслідок підмивання порід гірськими річками, внаслідок чого утворився вихід у глибоку ущелину. Слід зазначити, що місцеві жителі існуюче підземне джерело називають «Морським оком». Важливо сказати, що висота Шипота становить 14 метрів, а кількість його каскадів не перевищує 5. Найближчий швидкісний бугельний підйомник, знаходиться на відстані всього 300 метрів.

Взимку Шипіт частково перемерзає, що робить його особливо привабливим. У цей час перед очима відвідувачів постає просто фантастичне видовище, коли кришталеві водяні струмені стрімко зриваються вниз скельної поверхні. Красою водоспаду можна насолоджуватися з різних ракурсів, що робить його у певному сенсі особливим. У кожному випадку пейзажі, що відкриваються, порадують своєю запаморочливістю і незабутнім виглядом.

Навколо Шипота ходить безліч легенд, більшість яких має романтичний відтінок. Особливо красивою вважається історія кохання, просякнута певним драматизмом. Згідно з оповідями, дівчина з багатої сім'ї шалено полюбила звичайного сільського хлопця. Довгий час закохана пара приховувала свої стосунки від батьків і зустрічалася біля підніжжя гори Гемба. Запідозривши недобре, мати дівчини вистежила свою доньку і все дізналася.

Розкрита таємниця викликала страшний гнів. У свій бік юна леді почула лайку та осуд, що спровокувало появу грози. Проливний дощ став причиною появи потужного потоку, який буквально забрав за собою закоханих. Врятувати їх не вдалося. Після цієї події мати дівчини неодноразово приходила до цього місця і плакала, внаслідок чого утворився могутній гірський водоспад із характерним дівчачим «шепітом».

Існує версія, що саме ця легенда і стала приводом отримання відповідної назви об'єкта. Згідно з іншою версією – ім'я Шипіт з'явилося в результаті постійного шуму води, який легко почути за кілька сотень метрів. Багато туристів з подивом собі визнають, що справді, такий сильний потік води здатний створювати настільки добре чутний і незвичайний звук.
Цікавим є і той факт, що Шипіт неодноразово зустрічається у різних літературних творах. Зокрема, він згадується в романі відомого сучасного українського письменника Любка Дереша. Крім того, біля водоспаду неодноразово проводився знаменитий фестиваль субкультур та інші значні заходи. Останнім часом локація стала популярним туристичним об'єктом.

Відео з водоспаду Шипіт

Інфраструктура та чим зайнятися?

Влітку біля водоспаду можна освіжитися, організувати пікнік, насолодитися гірськими краєвидами та просто приємно відпочити. У підніжжя гірського «красеня» знаходиться кілька дерев'яних містків та альтанок, які ідеально підходять для того, щоб спостерігати за дуже незвичайним природним витвором мистецтва. Похід до Шипоту краще поєднати з відвідуванням інших не менш цікавих місць, зокрема озера Синевир, притулку бурих ведмедів тощо.

Зупинитись на ніч можна в одному з готелів неподалік. Непогані умови пропонуються в комплексі «Пос Пилипець», що знаходиться в однойменному населеному пункті, по вулиці Пилипець, 342А. Готель розташований поряд із лісом. До послуг гостей лобі, тераса, мебльовані номери, барбекю, автостоянка, місця зберігання лиж. Номерний фонд включає двомісний номер, шале на 10 осіб, шале на 12 осіб, сімейний люкс. Ціни необхідно уточнювати за фактом за кілька днів до приїзду. Можливе попереднє бронювання номерів.

Хорошою альтернативою є готель «Заринок», що на вулиці Пилипець, 342 з дитячим майданчиком, власним рестораном зі стравами національної кухні, залом для конференцій, сауною, більярдним столом, караоке тощо. Ще одним непоганим варіантом є «Шале в Пилипці». До послуг гостей зручні ліжка, кондиціонер, телевізор, меблі з твердих порід деревини, обідня зона, ванна кімната, оснащені лазневим приладдям.

Якщо ви вирішили зупинитися в готелі «Шепіт Карпат», то зможете підкріпитися в їхньому кафе, де в широкому асортименті представлені страви традиційної національної, європейської та гуцульської кухні. Необхідно відзначити розкішний вибір солодощів та десертів. У меню є салати, холодні м'ясні закуски, гарячі закуски, перші страви та інше. Бар комплексу порадує різноманітністю безалкогольних та спиртних напоїв. Тут ви зможете відвідати піцерію, замовити кальян, зіграти в більярд або просто насолодитися спокійною обстановкою на другому поверсі. Хорошою альтернативою є кафе бар ресторан «Озеро Віта» та «Газдівська Хижа».

Розташування

Водоспад Шипіт розташований у Міжгірському районі Закарпаття, поряд із населеним пунктом Пилипець, неподалік від знаменитого озера Синевир. Всього за кілька хвилин від нього знаходиться залізнична станція та автостанція Воловець. Якщо рухатися автомобілем, то їхати необхідно автошляхом Т0717 до села Пилипець, і далі близько 6 кілометрів у західному напрямку до водоспаду. На автобусі краще прямувати у бік Міжгір'я, вийти в Подобівці, звідки до місця призначення добиратися пішки. Найпростіше знайти Шипіт по GPS координатах - 48°39′24″ пн.ш. 23°16′11″ сх.д..

Рецензія

Стислий огляд водоспаду «Шипіт»
Координати місця48°39′24″ пн.ш. 23°16′11″ сх.д.
Висота14 метрів
Кафе/магазини є
Під'їхати легковим автомобілемможливо, авто залишити в 5 хвилинах від локації
Загруженістьвисока
Додаткові розвагипоряд велика розважальна інфраструктура курорту Пилипець
Вартість загальний – 20 грн, діти 7-16 років – 10 грн; діти до 7 років – безкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Закарпатська область, Міжгірський район, село Пилипець Розташування Шипіт на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про водоспад «Шипіт»

Відправити
Слідкуйте за нами