Ялинський - найвищий однокаскадний водоспад України.
Водоспад

Ялинський

Ця публікація також доступна англійською а також російською
Показати зміст

Не варто залишати без уваги дуже гарний об'єкт, який розташувався в одному з гірських масивів Українських Карпат. На жаль, про цей незвичайний рекордсмен широкому загалу мало що відомо. Про його існування донедавна знали хіба що мешканці села Ділове. Ймовірно, саме тому місце сьогодні не справляє враження «витоптаного» атракціону, відрізняється чистотою та тишею. Локація рекомендується до відвідування туристами, які планують сходження на гору Піп-Іван, географічний центр Європи.

Опис водоспаду

Йдеться про найбільшого гірського «красеня» в Україні. Висота Ялинського дива сягає 26 метрів, при цьому він знаходиться на схилі хребта Мандеш, в Карпатах, вище рівня моря на 1050 метрів. Місце вражає своєю красою та фантастичною красою каньйоном. Водоспад утворюють потоки гірської річки Ялин, що опускаються з величної скелі на масивні виступи. Падаючи вниз, вода утворює величезну кількість крапель. Подібне видовище, за яким хочеться спостерігати вічність, багато хто порівнює з народженням незліченної кількості кришталевих уламків, що переливаються дорогоцінними іскорками.

Цікаво, але про існування Ялинського водоспаду люди, хоч їх було спочатку і небагато, знали давно. Свідченням цього є висічений напис на камені, який залишили члени сім'ї угорської знаті наприкінці 19 століття. Пояснюється це тим, що дістатися водоспаду дуже непросто. До нього веде вузька стежка, якою легко збитися зі шляху. Найкраще до водоспаду прямувати разом із досвідченим провідником. Під його керівництвом ви не тільки безпечно дійдете до точки свого призначення, але й дізнаєтесь про існування ряду цікавих історій, пов'язаних з Ялинським чудом.

Відео з Ялинського водоспаду

Інфраструктура та чим зайнятися?

Відмінний вибір для любителів походів гірськими вершинами. Сюди приїжджають туристи з метою відвідати ще й інші не менш цікаві водоспади, зокрема Манявський Гук та Женецький Гук. Місце порадує своїми розкішними краєвидами та природною красою. Влітку біля водоспаду знаходиться особливо красиво та приємно. Деякі відчайдушні сміливці заходять під бурхливий потік і насолоджуються отриманим ефектом гідромасажу. Навколо об'єкта маса можливостей прогулятися тінистими стежками, подихати чистим повітрям, отримати задоволення від співу птахів.

На обід можна зупинитися в одному з популярних ресторанів «Колиба – музей», який знаходиться в кроковій доступності від географічного центру Європи. Заклад порадує просто величезною експозицією старовинних предметів побуту та одягу. До послуг гостей зали місткістю на 100 та 150 осіб, альтанки та літня тераса. У меню представлені страви закарпатської та гуцульської кухні. З фермових пропозицій слід відзначити гарячу закуску, купати, шишки, смажену форель, жарку з кулешів, човлент. Крім того, є велика парковка для автомобілів і зручний під'їзд.

У пошуках нічлігу необхідно звернути увагу на відносно невеликий, але дуже затишний готель «Тис» у селі Ділове, розрахований на 5 номерів та 13 гостей. Перший поверх комплексу відведено під кафе на 50 місць, друге – під проживання. Зі зручностей необхідно відзначити чисті м'які меблі, опалення, холодну та гарячу воду, сучасні альтанки, мангал, дерев'яні столики з лавками. Особливістю готелю «Тис» є наявність номерів різної місткості, прибирання кімнат, заміна постільної білизни та рушників раз на 3 дні. У пішій доступності знаходиться повноводна річка та ліс. Інформацію про вартість проживання необхідно уточнювати заздалегідь.

Харчування у готелі «Тис» оплачується окремо. У меню представлені страви української, угорської та гуцульської кухні. Є комплексні обіди, сніданки та вечері. На території готелю можна організувати за узгодженням з адміністрацією наметовий табір, замовити екскурсії, у тому числі з виїздом на позашляховиках. Місце ідеально підходить для проведення корпоративних свят, днів народжень та інших пам'ятних подій.

Розташування

Добиратися до Ялинського водоспаду найкраще від села Ділове. Більшу половину дороги можна буде пройти на авто, а ось близько 2 кілометрів – пішки вгору по крутому схилу. Якщо йти від центру населеного пункту вздовж річки Білий, то потрібно подолати відстань 5.5. кілометрів до дерев'яного столика з лавками, що біля дороги, після чого пройти містком до річки аж до водоспаду. Альтернативним (тривалішим) маршрутом є дорога з села Костилівка. Потрібно йти до хребта Мандеш, а потім спуститься до Ялинського водоспаду. Знайти його найпростіше за координатами 47°56′44″ пн.ш. 24°14′52″ сх.д.

Якщо прямувати до водоспаду з Києва, то найкраще це зробити на залізничному або власному автомобілі. Орієнтуватися необхідно на місто Івано-Франківськ, де є і залізнична станція, і автостанція. У середньому дорога триватиме близько 10-14 години. Далі знадобиться скористатися місцевими заміськими маршрутками або електричками, що вирушають у бік курортного містечка Яремче та Рахова. Найкращим рішенням виявиться скористатися послугами трансферу, пропонованими готелями, розташованими поблизу Ялинського водоспаду.

Рецензія

Стислий огляд водоспаду «Ялинський»
Координати місця47°56′44″ пн.ш. 24°14′52″ сх.д.
Висота26 метрів
Кафе/магазини нема
Під'їхати легковим автомобілемдо села Ділове (біля 6 км від водоспаду)
Загруженістьслабка
Додаткові розвагинема
Вартість безкоштовно
Сподобалась публікація?
Поділіться посиланням з друзями!
Закарпатська область, Мармароський масив, Ялинський водоспад Розташування Ялинський на мапі

Відгуки користувачів

Оцінки та відгуки користувачів про водоспад «Ялинський»

Відправити
Слідкуйте за нами